Про державну політику євроатлантичної інтеграції України йшлося під час навчання у Полтавському регіональному центрі підвищення кваліфікації

Надрукувати

Європейська та євроатлантична інтеграція, протидія повномасштабному російському вторгненню, якісна і сучасна публічна служба – все це вимагає подальших зусиль та ґрунтовного планування професійного навчання державних службовців та посадовців місцевого самоврядування.

Процеси європейської та євроатлантичної інтеграції полягають у політичному, правовому та економічному зближенні різних держав, у їхній адаптації до спільних правил і норм поведінки. Ключовим чинником успішності цих процесів є наявність у країні спроможної системи публічного управління.

Саме систематизації знань публічних службовців щодо пріоритетів євроатлантичної інтеграції України, цілей та завдань функціонування НАТО, основних напрямів державної політики України в галузі євроатлантичної інтеграції, було присвячено навчання публічних службовців за загальною короткостроковою програмою «Основи державної політики євроатлантичної інтеграції України», яке відбулося на базі Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації 19 та 20 лютого 2024 року.

Під час навчання автор програми та викладач – доцент кафедри права та публічного управління Житомирського державного університету імені І. Франка, кандидат історичних наук Петро Опанащук акцентував увагу учасників на питаннях сучасного стану реалізації державної політики євроатлантичної інтеграції України; міжнародно-договірної та нормативно-правової бази, на яких базується державна політика євроатлантичної інтеграції України, механізмів та принципів функціонування, цивільної організації та військової структури НАТО.

На заняттях йшлося також про річну національну програму співробітництва Україна - НАТО, про переваги членства в НАТО для України та для Альянсу, перспективні напрями подальшої реалізації державної політики України в галузі євроатлантичної інтеграції, принципи функціонування та критерії членства в НАТО, а також про принципи державної політики у сферах національної безпеки і оборони тощо.

Сподіваємося, що 95 учасників програми після завершення навчання зможуть аналізувати інформацію щодо пріоритетів євроатлантичної інтеграції України з метою врахування її положень у діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування.