У межах проєкту перекваліфікації ветеранів житель Полтавщини пройшов стажування в ЦНАПі

Надрукувати

Полтавщина долучилася до реалізації проєкту «Перекваліфікація ветеранів для муніципальних центрів надання адміністративних послуг та ІТ-ролей через мережі центрів компетенцій». Учасники ініціативи за сприяння Полтавської ОВА проходять стажування у ЦНАПах області.

Олександр Волков – син полеглого захисника України. 18-річний хлопець став учасником ветеранського ІТ-проєкту, тож робить перші кроки до своєї мрії – розвивається в ІТ-сфері.

«Він пройшов двомісячне онлайн-навчання в Центрі інновацій та компетенцій «Кібер Дія». Опанувавши теорію, за сприяння ОВА практикувався в ЦНАПі Гадяча. Освоїв навички роботи з цифровими інструментами і послугами. Ознайомився з правилами та процедурами надання адмінпослуг громадянам. Говорить, що для нього це був пізнавальний досвід», – розповів начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

Проєкт стартував у листопаді 2023 року. У ньому взяли участь понад 120 ветеранів із усієї України, які проходили навчання в 4 створених Центрах інновацій та компетенцій «Кібер Дія» у Києві, Дніпрі, Львові та Харкові.

Навчання тривали два місяці. Програма включала теоретичні та практичні заняття за напрямами «Адміністрування мереж» і «Основи кібербезпеки». Учасники також пройшли додаткові тренінги з різних аспектів функціонування ЦНАП. Після успішного завершення навчання учасники, відповідно до рейтингу, отримали можливість пройти стажування в ЦНАПах свого регіону та ІТ- компаніях.

«Програма стажування в ЦНАПі передбачає практичне оволодіння навичками роботи з цифровими інструментами та послугами, а також ознайомлення з правилами та процедурами надання адміністративних послуг громадянам тощо. Після успішного завершення стажування учасники отримують рекомендації для подальшого працевлаштування», – додав Володимир Когут.

18-річний Олександр Волков про проєкт дізнався з соціальних мереж.

«Це чудова ініціатива для новачків розпочати свій шлях в інформаційних технологіях. Навчання було цікавим та корисним. Під час практики у ЦНАПі отримав цінний досвід із надання адміністративних послуг.  У майбутньому прагну стати IT-фахівцем, тому продовжу навчання в цій сфері», – сказав Олександр Волков.

Нагадаємо, організатор програми – Наукова асоціація кібербезпеки України. Основна її мета – реінтеграція ветеранів та ветеранок через профорієнтацію, навчання, стажування та підтримку щодо працевлаштування в центрах надання адміністративних послуг та ІТ-компаніях в спеціально створених Центрах компетенцій та інновацій.

Долучитися до ініціативи також можуть ветерани і члени їхніх родин. Більше деталей – за посиланням: https://itcluster.org.ua/.