У Полтаві провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Політичні трансформації сучасного суспільства»

Надрукувати

У Полтавському державному аграрному університеті відбулася п’ята Всеукраїнська науково-практична конференція «Політичні трансформації сучасного суспільства». До заходу долучилися представники провідних українських закладів вищої освіти. Загалом це понад 50 учасників.

Конференцію провели за підтримки ПДАУ, Міносвіти України, Полтавської ОВА в межах Програми Еразмус Напрям Жан Моне. В зоні особливої уваги – євроінтеграційні процеси України, а також безпекові угоди між Україною, Німеччиною і Францією: передумови підписання і зміст.
Із вітальним словом до учасників наукової конференції звернувся заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко.
«Тема політичних трансформацій є як ніколи актуальною, оскільки ми знаходимося в стані війни й боремося з одвічним ворогом. Роль Полтавщини в цьому контексті вагома. Тут народилися, жили й працювали визначні громадські діячі. Чого тільки варта постать Симона Петлюри! Нам потрібно бути гідними своїх попередників, – зауважив Антон Чубенко. – Мусимо турбуватися про те, щоб усі політичні процеси сьогодення були не тільки демократичними, а й направленими на збереження нашої держави».
Серед тематичних напрямів конференції – політичні інститути й політичні системи світу та динаміка змін, ціннісно-світоглядні аспекти політичних трансформацій, соціально-економічні аспекти трансформацій інформаційного суспільства.
Також у фокусі – міжнародні відносини та міжнародна безпека. Не оминули увагою й питання права, а також регіональної політики, нових можливостей та викликів, політичної комунікації в сучасному інформаційному просторі.
«Актуальність питань, порушених на конференції, дійсно вагома. Наше суспільство проходить низку трансформаційних процесів, оскільки ми живемо й працюємо у період воєнного часу. Наш університет має безпосереднє відношення до становлення молодого покоління. Воно має бути політично грамотним, орієнтуватися в усіх суспільних процесах, історичних підґрунтях», – зауважив ректор ПДАУ Олександр Галич.
Професор, проректор з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку ПДАУ Тамара Шаравара зупинилася на етапах інтеграції України в ЄС.
Учасники конференції проаналізувала низку міжнародних угод. Зокрема, кроки української дипломатії та Офісу Президента протягом 2022-2024 років.
«Слід зазначити, що вступ до ЄС відбувається в кілька етапів. Підписання Угоди про асоціацію. Включення в офіційну програму розширення ЄС. Подача заявки на вступ (Україна це зробила 28 лютого 2022 року, тобто на 4-й день війни). Отримання статусу кандидата в члени ЄС (23 червня 2022 року), і далі сам вступ, – зауважила Тамара Шаравара, – У контексті перебування України на останньому етапі входження в ЄС особливу увагу хочу звернути на значущість безпекових угод для України, адже це результат величезної кропіткої праці, яка тривала з вересня 2022 року, коли запрацювала міжнародна робоча група з питань гарантій безпеки».