Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

На Полтавщині епізоотична ситуація стабільна

За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Геннадія Пікуля, в області зберігається стабільна епізоотична ситуація. Зокрема, завдяки належній і своєчасній організації заходів із контролю та профілактики у 2018-му й першому кварталі 2019-го років не зареєстровано випадків туберкульозу великої рогатої худоби, грипу птиці, хвороби Ньюкасла, класичної чуми свиней, заразного вузликового дерматиту ВРХ, ящуру, гупчастої енцефалопатії, блутангу.

– Водночас залишаються ризики занесення інфекційних хвороб. Актуальним питанням є загроза виникнення африканської чуми свиней (АЧС). Особливу увагу звертаємо на цю хворобу з огляду на епізоотичну ситуацію щодо АЧС в Європі, де кількість випадків поширення цього вірусу як серед домашніх, так і серед диких кабанів за останній період значно зросла, – пояснив Геннадій Пікуль. – Загалом по Україні з 2012 року зареєстровано 468 спалахів африканської чуми свиней. У 2018-му їх було 145. На Полтавщині минулоріч зареєстрували 8 неблагополучних пунктів, де виявили це захворювання. Із них 1 випадок трапився з дикими кабанами й відповідно 7 – в сільськогосподарських підприємствах. Це завдало значних економічних втрат: прямі збитки – близько 22 мільйонів гривень, непрямі – більше 86 мільйонів гривень. Було знищено понад 7 тисяч свиней. Це близько 500 тонн.

Геннадій Пікуль поінформував, що з початку поточного року в Україні вже зареєстровано 15 випадків африканської чуми свиней, зокрема 7 – серед домашніх свиней. Виявлено 9 інфікованих об’єктів.

– На Полтавщині з початку року відповідне захворювання не виявляли. Фіксуємо позитивну динаміку. Водночас керівники 42 свиногосподарств регіону з 87 існуючих свідомо ігнорують вимоги біобезпеки, наражаючи на постійний ризик виникнення АЧС в області, що призводить до миттєвого зростання соціальної напруги серед населення. Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області подало 5 позовних заяв щодо заборони господарської діяльності на вирощування й утримання свиней до адміністративного суду. Три таких заяви вже задоволені. Тому для уникнення подібних випадків і забезпечення сталої епізоотичної ситуації в регіоні щодо АЧС потрібно насамперед, щоб керівники свиногосподарств і власники свиней дотримувалися заходів біобезпеки й відповідально ставилися до таких питань. Компетентні органи мають приділяти більше уваги недопущенню стихійної торгівлі продуктами тваринного походження, – додав Геннадій Пікуль.

Він охарактеризував як складну епізотичну ситуацію щодо сказу. Зазначив, що минулоріч в Україні зареєстрували 1466 неблагополучних пунктів, де захворіли й загинули 1704 тварини. Зокрема, на Полтавщині упродовж 2018-го зафіксовано відповідно 39 таких пунктів і 43 тварини.

– У жовтні минулого року завдяки фінансуванню з Державного бюджету проведено масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту. Доти відповідні заходи ми фінансували з обласного бюджету, – розповів Геннадій Пікуль. – Під час вакцинації використали 417 тисяч принад із вакциною «Орісвак», якою обробили 20,9 тисячі кілометрів квадратних території Полтавщини. Тематичну програму на державному рівні продовжать і цього року. Задля збереження сталої епізоотичної ситуації ветеринарна служба постійно здійснює вакцинацію проти сказу домашніх, сільськогосподарських тварин. Проведення таких заходів буде ефективнішим у межах співпраці з органами місцевого самоврядування, керівниками мисливських угідь, підприємствами й власниками тварин.

Геннадій Пікуль додав, що нині стартувала весняна диспансеризація, розпочалися протиепізоотичні заходи.

– Позаминулого року ми виділяли кошти з обласного бюджету для вакцинації тварин. У 2019-му також спрямуємо ресурси для запобігання, профілактики й боротьби як з африканською чумою свинею, так з іншими вірусними інфекціями, які спричиняють хвороби тварин. Звертаюся до керівників відповідних підприємств обов’язково вжити заходів, передбачених інструкціями й положеннями щодо утримання тварин. На жаль, є порушники, які не дотримуються необхідних норм. Потрібно вивчити ситуацію на місцях, залучивши до цієї справи правоохоронні органи, фахівців ДСНС, – наголосив т.в.о. голови облдержадміністрації Роман Товстий.

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Останні публікації

oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk