11 лютого – День хворого

Надрукувати

Вперше про день хворого заговорили 13 травня 1992 року, а вже в наступному році 11 лютого 1993 року його відзначав увесь світ. Із 1993 року 11 лютого відзначається Всесвітній день хворого (англ. World Day of the Sick), мета якого привернути увагу громадськості до проблем хворих людей в усьому світі. Ініціатором відзначення Всесвітнього дня здоров’я був Папа Римський Іоан Павло Другий. Кілька століть тому цього дня, за переказами, у місті Лурд (Франція) відбулося явлення Божої матері. Матір Божа Лурдська у своє друге явлення зцілила багато хворих міста Лурд.

Згідно з легендою, саме в цей день у французькому містечку Лурд багато століть тому відбулося явлення Богоматері. Свята Діва, Лурдська Богоматір, зцілила хворих, ставши, тим самим, символом рятівниці страждаючих людей.

У цей день люди висловлюють солідарність всім, хто страждає від різних недуг. На жаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу.

Чого ми бажаємо своїм близьким, рідним, знайомим чи просто перехожим у першу чергу? Звичайно ж, здоров’я, якого не купиш ні за які гроші. На жаль, у наш час абсолютно здорових людей не буває, кожна людина, так чи інакше, має якусь недугу. Особливо в сучасному світі, де екологія гранично забруднена, а якісні натуральні продукти в магазині просто не знайти. Тому до цих пір Всесвітній день хворого не зжив себе, а залишається актуальним. Більшість країн світу проводять різноманітні акції, акти з благодійності, заходи, присвячені профілактиці і лікуванню хвороб, зміцненню здоров’я і підтримки здорового способу життя. У католицьких храмах можна спостерігати урочисті меси, віруючі згадують хворих і стражденних, висловлюють їм своє співчуття і надають моральну підтримку

Чим же слід наповнити своє життя, щоб досягти здоров’я ?

Ну, і любіть це життя: небо над головою, сонце, що заглядає в ваше вікно, квіти біля будинку, навколишніх людей. Негативні почуття вбивають – це доведено вченими. Здоров’я — це єдиний засіб, який дає людині можливість досягти високої мети – реалізації всіх закладених у ній від народження талантів і здібностей.

Уважне, відповідальне ставлення до свого здоров’я – це своєрідна філософія життя

І хоча День Хворого має релігійне підґрунтя, сьогодні його відзначають не лише католики. До різноманітних акцій та заходів долучаються медичні організації, самі хворі та всі, хто може простягнути руку помочі.

Кожен з нас може допомогти хворій людині, виявивши турботу про неї і поділившись з нею своїм душевним теплом. Всесвітній день хворого не просто свято. Це не лише привід задуматися про дбайливе ставлення до свого здоров’я, а й нагадування всім людям про те, що байдужості та відсутності гуманності немає місця у цьому світі.

Будьте завжди здорові!

 

Ніна Гніденко,

лікар загальної практики, сімейний лікар ЦПМСД №1 ПМР