У грудні стартував експериментальний проєкт навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Надрукувати

Учасники бойових дій та особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, можуть взяти участь в експериментальному проєкті з навчання в закладах професійної освіти Державної служби зайнятості. Про це на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини розповіла директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

«Учасник бойових дій чи особа з інвалідністю обирає освітню програму, звертається до ближчого центру зайнятості та подає відповідну заяву, протягом 5 робочих днів приймається рішення про навчання. Якщо є потреба отримати специфічну освітню програму, в центрах зайнятості готові її розробити, знайти кваліфікованого викладача й провести навчання», – зазначає Катерина Клавдієва.

Фінансування навчання та пов’язаних із ним витрат (проїзд, проживання, медичний огляд) під час реалізації експериментального проєкту здійснюється за рахунок коштів держави.

«Кожен учасник бойових дій, що бере участь у проєкті, забезпечується індивідуальним супроводом. Так, під потреби охочих навчатися, були розроблені програми «Основи психологічної допомоги населення в  умовах воєнного стану», «Соціально-психологічні аспекти роботи з учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни», «Цивільний захист у сучасних умовах», «Особливості використання безпілотного літального апарата в умовах воєнного стану». Навчання триває від 5 днів до 10 місяців. З грудня, з початку старту проєкту 59 учасників бойових дій та двоє осіб з інвалідністю скористалися можливістю та пройшли курси підвищення кваліфікації», – говорить Катерина Клавдієва.

Специфіка навчальних закладів Служби зайнятості – робота з дорослим населенням. Під час освітнього процесу немає тем загальної теорії, тільки навчання практичним навичкам.

Нині триває підготовка програм навчання жінок на професії, що традиційно вважалися чоловічими.

Якщо у вас виникли запитання, телефонуйте на номери Полтавського обласного центру зайнятості: 066 842 31 87, 093 486 94 35, 0800 60 02 44.