У Державному аграрному реєстрі розпочалася подача заявок на включення в перелік верифікованих експортерів

Надрукувати

У ДАР стала доступною подача заявок для включення українських агропідприємців у перелік верифікованих експортерів.

Заявки приймають від суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку або кользи, насіння соняшнику, соєвої, ріпакової та соняшникової олії, макухи.

Для включення в перелік верифікованих експортерів, підприємець, по-перше, має зареєструватись у ДАР, якщо він там ще не зареєстрований. По-друге, отримати лист-підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. Третій крок – подача заявки в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати сканкопію листа з банку.
Рішення про включення в перелік експортерів ухвалюється протягом 3 робочих днів після подачі заявки.

Верифікація експортерів забезпечить унеможливлення зловживань і порушень законодавства під час експорту товарів та захист прав агропідприємців, які провадять господарську діяльність без порушень вимог законодавства.

Нагадаємо, Уряд схвалив постанову «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану». Згідно з документом буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати таким критеріям:

1) зареєстрований як платник податку на додану вартість станом на 23 лютого 2022 року та на дату формування електронного запиту програмними засобами Державного аграрного реєстру;

2) не має податкового боргу за платежем «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства»;

3) стосовно нього не складений акт податкового органу щодо невстановлення місцезнаходження платника податків у зв'язку із неможливістю проведення перевірки щодо дотримання валютного законодавства;

4) здійснив з 23 лютого 2022 року до 27 жовтня 2023 року (включно) операцію з експорту товару (товарів), за якою банком був завершений валютний нагляд за дотриманням суб'єктом агропромислового комплексу установлених Національним банком граничних строків розрахунків за операцією з експорту товару (товарів) після зарахування на поточний рахунок суб'єкта агропромислового комплексу в банку грошових коштів, що надійшли до 27 жовтня 2023 року (включно) від нерезидента з-за кордону за товар або від банку за документарним акредитивом.