Огляд стану довкілля Полтавської області за третій квартал 2023 року

Надрукувати

На виконання статті 251 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації готує аналітичні огляди стану довкілля Полтавської області.

У даному аналітичному огляді наводиться узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану, стану забруднення поверхневих вод за ІІ квартал 2023 року.

Аналіз стану атмосферного повітря публікується на основі даних спостережень за вмістом забруднюючих речовин у м. Полтава, м. Кременчук та м. Горішні Плавні на 9 постах спостереження, наданих Полтавським обласним центром з гідрометеорології − Полтавською та Кременчуцькою лабораторіями спостережень за забрудненням атмосферного повітря:

- у місті Полтава – пост No1 (просп. Першотравневий, 20), пост No3 (вул. Зіньківська, 2), пост No6 (вул. І.Мазепи, 45), пост No7 (вул. Заводська, 1);

- у місті Кременчук – пост No1 (вул. Молодіжна, 9), пост No2 (вул. Лікаря О.Богаєвського, 2), пост No4 (вул. Шевченка, 22/30), пост No5 (вул. Приходька, 89);

- у місті Горішні Плавні – пост No1 (вул. Добровольського, 6).

Стан атмосферного повітря в містах Гадяч, Кобеляки, Лубни, Миргород, Решетилівка, Хорол та селищі Нові Санжари зазначається за інформацією відокремлених підрозділів Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Аналіз радіаційного забруднення повітря здійснено на основі даних Полтавського обласного центру з гідрометеорології, на 5 пунктах спостереження Полтавської області − метеостанції: м. Гадяч, м. Лубни, м. Кобеляки, смт. В. Поділ та ЦГМ Полтава. А також за інформацією Комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради – у м. Кременчук.

Аналіз стану забруднення поверхневих вод наведено за даними спостережень за вмістом гідрохімічних показників, які надані Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області та ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Кременчуцький районний відокремлений підрозділ).

Аналіз впливу на довкілля діяльності підприємств – найбільших забруднювачів проводився за інформацією, яка надійшла від ПАТ «Укртатнафта», ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат» та ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ».

 

https://poda.gov.ua/attachments/161564