Previous Next

У Полтавській ОВА створили робочу групу з питань управління відходами

Надрукувати

Під головуванням заступника начальника Полтавської ОВА Олексія Бруслика відбулося перше установче засідання робочої групи з питань управління відходами. За участі радника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, екологів і представників РВА й громад обговорили поточний стан управління відходами в області.

«Цього року в усіх районах Полтавщини відбулися кущові наради з розгляду питань поводження з відходами. Самостійно кожна окрема громада не зможе системно впоратися з тими екологічними проблемами, які накопичувалися роками, – зазначив Олексій Бруслик. – Новий закон, що набув чинності 9 липня поточного року, дає можливості для створення євромоделі зі збору та утилізації сміття, і ми маємо ним скористатися й залучити інвесторів на розбудорву відповідної інфраструтктури в регіоні. Має бути план з управління відходами, єдиний підхід, технічне завдання, щоб область була приваблива інвесторам».

Директор Департаменту екології та природних ресурсів облвійськадміністрації Сергій Олейніков розповів, що на одного жителя області в рік припадає більше 200 кілограмів сміття. У регіоні 523 сміттєзвалища, і лише 85 із них паспортизовані.

Про досвід інших регіонів у сфері поводження з відходами розповів радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Довгалюк.

«У трьох областях – Івано-Франківській, Закарпатській, Київській – діє проєкт міжнародної технічної допомоги APENA 3 щодо поводження з твердими побутовими відходами. Досвід показує, що вирішити проблему з відходами у великих містах легше, ніж у маленьких громадах, тому закладено кластерний підхід до будівництва сміттєпереробних  об’єктів. Унікальність заводів полягатиме у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних відходів із подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів із виділенням ресурсоцінних матеріалів, – розповів Сергій Довгалюк. – Із точки зору логістики та розташування районів у Полтавській області може бути до п'яти заводів. Але щоб їх побудувати і залучити приватного інвестора, потрібна земля, підготовка громад із роздільного збору сміття, потрібен системний підхід до проблеми».

Нині Сергій Довгалюк здійснює об’їзд громад Полтавщини з оглядом потенційних ділянок для полігонів.

Керівники Полтавської, Лубенської громад і Кременчуцького району висловили свої бачення проблематики. За тиждень усі громади області мають пройти «Опитувальк збору даних», призначений для оцінки поточної ситуації поводження з відходами в області для забезпечення розроблення Регіонального плану управління відходами.