Previous Next

В обласному центрі до Дня ментального здоров’я провели регіональний форум та інтерактивні заходи

Надрукувати

У Полтавському державному медичному університеті відбувся регіональний форум «Ментальне здоров’я: плекаймо стійкість». Обговорили залученість регіону до проєкту національного масштабу та провадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик розповів про впровадження заходів із підтримки ментального здоров’я в області.

«Всеукраїнська програма ментального здоров’я є інструментом, який дозволяє підтримати самого себе, ближнього і витягти наше суспільство з тих проблем, які виникли під час війни. Зрозуміло, що ще до початку повномасштабного вторгнення люди зіштовхувалися із життєвими викликами, але війна загострила проблеми, – розповів Олексій Бруслик. – Нині в Полтавській області працюємо над тим, щоб сформувати пул експертів, які мають відповідні знання і застосовуватимуть їх на рівні громад. Ми співпрацюємо з Ізраїльським центром травми, який підготував перших 50 тренерів. Науково-навчальний центр із ментального здоров’я при ПДМУ буде тим двигуном, який дасть нові підходи, зможе акумулювати досвід інших країн у наданні психосоціальної допомоги. Звертаюся до експертів щодо співпраці, щоб ми могли розробити певні програми. Наше завдання не тільки допомогти людям знаходити способи виходу із кризових життєвих ситуацій, а й допомогти правильно ставитися і підтримати ближнього».

Регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлія Ющенко представила загалу анкетування надавачів й отримувачів послуг у сфері психосоціальної підтримки на Полтавщині. Розповіла про картування послуг, оцінку потреб та ресурсну спроможність.

«До 23 жовтня, коли буде повна інформація з анкетування та картування послуг, створять інтерактивну мапу фахівців, щоб кожен житель області міг без перешкод отримати допомогу в тій чи іншій громаді»,– зауважила Юлія Ющенко.

Провідні психотерапевти області розповіли на форумі про сучасні виклики та можливості у сфері охорони здоров’я, впровадження програми ментального здоровʼя й підготовку сімейних лікарів.

Із представниками різних галузей з усієї області обговорили надання послуг із психічного здоров’я і психосоціальної підтримки в різних сферах: формування навичок психологічної стійкості у сфері освіти (від дошкільної до вищої), надання першої психологічної допомоги населенню у кризових станах фахівцями ДСНС та поліції.

На практиці всі охочі змогли «виміряти» свій психоемоційний стан, опанувати разом із фахівцем техніки самодопомоги та отримати базову консультацію для посилення стійкості на так званих «ментальних доріжках».

Інтерактивні атракції 10 жовтня провели в ТРЦ «Київ» та модульному містечку, де проживають внутрішньо переміщені особи.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.