Previous Next

Олексій Бруслик: «Підтримка ветеранів стосується абсолютно всіх сфер життєдіяльності людини»

Надрукувати

Сьоме засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Полтавській облвійськадміністрації присвятили розвитку ветеранської політики в області.

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик наголосив, що підтримка ветеранів не обмежується лише соціальним захистом.

«Підтримка ветеранів стосується абсолютно всіх сфер життєдіяльності людини, тому перед нами стоїть низка важливих завдань. Найперше – формування архітектурної мережі з питань ветеранської політики – визначення відповідальних на рівні районів та громад. Це дає можливість і напрацьовувати практики по роботі з ветеранською спільнотою, – сказав Олексій Бруслик. – Найближчим часом Полтавщину буде включено до проєкту «Помічник ветерана». Ці кейс-менеджери супроводжуватимуть ветеранів та їхні сім’ї за всіма напрямами. Тому в тергромадах можуть бути створені відділи чи сектори помічників ветеранів при центрах соціальних послуг або окремі комунальні установи у великих громадах, що будуть здійснювати функції помічників ветерана».

Начальник управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та ВПО ОВА Ніна Черняк розповіла, що близько мільйона українців стали учасниками бойових дій за 9 років російсько-української війни. Тому в контексті розбудови нової ветеранської політики варто орієнтуватися не лише на вирішення проблем, а й на подальшу перспективу.

«Є п’ять основних елементів нової ветеранської політики, які мають стати постулатами для подальшої роботи на всіх рівнях. Це розбудова сучасної інфраструктури надання комплексних послуг, розвиток системи реабілітації, спрямованої на відновлення фізичного та ментального здоров’я, розвиток ветеранського бізнесу, вшанування подвигів наших воїнів, тісна комунікація між владою та ветеранською спільнотою, громадськими організаціями з метою виявлення недоліків, вирішення проблемних питань, забезпечення зворотного зв'язку, підвищення затребуваності та ефективності заходів підтримки», – розповіла Ніна Черняк.

На засіданні Коордцентру обговорили надання адміністративних послуг ветеранам, членам їхніх сімей. Наголосили на актуальності запровадження адмінсервісу «Я-ветеран» в ЦНАПах територіальних громад Полтавщини.

Представник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у Полтавській області Микола Петряник представив концепцію розбудови санаторію-профілакторію «Лісові Поляни» Полтавського району під центр реабілітації військових з інтеграцією у цивільне життя.

Також на засіданні обговорили доступність до об’єктів спортивної інфраструктури в громадах області для проведення фізкультурно-оздоровчих та реабілітаційних занять для військових, ветеранів війни та членів їхніх сімей.

На сайті Полтавської ОВА створюють розділ – універсальний інформаційний довідник «Дорожня карта Захисника і Захисниці Полтавщини» з усією необхідною довідковою інформацією.