Previous Next

На Полтавщині 15 громад можуть отримати фінансування на реалізацію проєктів у різних сферах

Надрукувати

В обласному центрі відбулася презентація планів реагування громад у межах проєкту «Людський вимір: Інклюзивні дані для стабільності та розвитку». На Полтавщині проєкт впроваджує БО «Світло надії» за ініціативи Міжнародної організації з міграції в Україні та фінансування Уряду Канади, Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади.

15 громад Полтавщини збирали дані, аналізували їх і визначали найактуальніші проблеми на своїх територіях. Складали плани реагування. Теми їхніх проєктів стосуються таких сфер: екологія, спорт, здоров’я, соціальна сфера, освіта, інклюзія, дозвілля.

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик привітав учасників проєкту і наголосив, що громадам нині варто розвиватися і бути ініціаторами якісних змін на своїх територіях.

«Завдяки підтримці міжнародних донорських організацій, благодійних та гуманітарних фондів Полтавщина змогла адаптуватися до викликів сьогодення. І мова не лише про підтримку ВПО, а й про допомогу самим тергромадам області, де збільшилося навантаження на всі сфери забезпечення життєдіяльності, розширились як соціальні, так і економічні потреби, – сказав Олексій Бруслик. – Громади мають використовувати всі можливості, які надають міжнародні партнери. Вже можна проаналізувати, які громади які ініціативи впроваджують. Допомагають тим, хто сильний і готовий впроваджувати новації, спрямовані на довготривалий ефект. Тому в громад мають бути свої плани, шляхи реалізації ініціатив».
«Наш проєкт зосереджується на зміцненні спроможності окремих громад у зборі даних, зміцненні спроможності адміністраторів на рівні громади аналізувати дані та зміцненні спроможності посадовців приймати обґрунтовані рішення, засновані на фактах. Посилюється спроможність представників громади щодо громадянської участі та адвокації», – розповів представник МОМ Дмитро Мітяєв.

На першому етапі участь в ініціативі взяли 36 громад Полтавщини. Кожна отримала набір технічного обладнання, стартових пакетів до них, ліцензійну операційну систему та програмне забезпечення.

До другого етапу відібрали 15 громад: Полтавську, Білицьку, Великобудищанську, Кобеляцьку, Котелевську, Машівську, Новоселівську, Опішнянську, Оржицьку, Петрівсько-Роменську, Пирятинську, Решетилівську, Скороходівську, Семенівську, Сергіївську. Вони беруть участь у діалогових сесіях та польовому дослідженні в межах своєї громади. І створюють так званий «план реагування». Саме від нього залежить, чи буде фінансування МОМ на реалізацію їх проєкту до 12 000 доларів.

У межах сесії відбулося обговорення проєктів, обмін досвідом та презентаціями планів реагування громад.

Серед запропонованих ідей: поліпшення умов проживання й отримання послуг для людей з інвалідністю, забезпечення їх засобами реабілітації, створення для дітей з інвалідністю сенсорної кімнати, облаштування спортивного майданчика, центрів надання соціальних/адміністративних послуг, створення молодіжного простору, мобільного мистецького простору, центру неформальної освіти тощо.

Зустріч провели в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва Полтавської області.

Нагадаємо, Регіональний офіс міжнародного співробітництва – ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.