Олексій Бруслик: «Треба вибудувати інституційну архітектуру на Полтавщині по реалізації ветеранської політики: від старостату – до обласної адміністрації»

Надрукувати

Полтавщина є першою областю в Україні, яка на виконання постанови КМУ №702 створила структурний підрозділ із реалізації ветеранської політики. Про це розповів заступник начальника ОВА Олексій Бруслик під час брифінгу в офіційному медіацентрі.

«Важливе завдання на сьогодні, поставлене начальником військової адміністрації, – вибудувати інституційну архітектуру на Полтавщині з реалізації ветеранської політики: від старостату – до обласної адміністрації, – розповів Олексій Бруслик. – До 1 вересня районні військові адміністрації мають утворити відповідні структурні підрозділи. Територіальні громади – визначити профільних заступників голів громад, відповідальних за реалізацію ветеранської політики».

Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб ОВА за цей час має розробити Порядок взаємодії структурних підрозділів облвійськадміністрації, райвійськадміністрацій та територіальних громад щодо реалізації завдань ветеранської політики й подати на затвердження начальнику ПОВА.

У межах структурних підрозділів ОВА будуть визначені відповідальні за реалізацію завдань ветеранської політики на рівні начальників управлінь чи відділів у відповідних галузях.

«Управління у справах ветеранів ОВА повинно стати верхівкою «айсберга» міцної системи-мережі взаємодії як на рівні області, так і на рівні громад, – розповів Олексій Бруслик. – Зараз усі заходи повинні йти в одному ключі та векторі, мати на меті не просто показати державну опіку й подяку за воєнні подвиги, а в результаті повернути до повноцінного цивільного життя. Як неодноразово підкреслював Дмитро Сергійович, портрет сучасного ветерана – це особа 25-35 років, в якої є родина, діти, і вона має жити без остраху наслідків травматичних подій для ментального стану, відновити своє фізичне здоров’я, бути працевлаштованою та максимально соціально захищеною».

Однією з прогресивних ініціатив підтримки ветеранів є участь області в пілотному проєкті Мінветеранів щодо запровадження інституту помічника ветерана. Проєкт поки що діє в чотирьох областях країни. Полтавська область буде включена до проєкту на наступному етапі.

Ініціатива прагне допомогти ветеранам і членам їхніх сімей повернутися до нормального життя. Новий сервіс, і відповідно професію з потужним соціальним функціоналом розробляли, спираючись на міжнародний досвід на принципі «рівний – рівному». Помічники ветеранів консультуватимуть щодо навчання, працевлаштування та реалізації проєктів власного бізнесу. Допоможуть у вирішенні соціальних і пенсійних питань. Нададуть підтримку в питаннях фізичної та психологічної реабілітації.

Ще одним інструментом забезпечення місцевих гарантів та цільової підтримки є нещодавно прийнята Комплексна програма реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки.

У громадах мають врахувати пріоритетність підтримки ветеранів та їхніх родин при плануванні бюджетів на наступний рік і передбачити прийняття окремих цільових програм або включення заходів підтримки до профільних програм соціально-економічного розвитку.

 

Насамкінець Олексій Бруслик звернувся до представників ветеранської спільноти, громадських організацій із закликом до співпраці.