Previous Next

Олексій Бруслик: «Наше завдання – повернути ветеранів війни до максимально повноцінного життя»

Надрукувати

На засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при ОВА обговорили основні аспекти реалізації ветеранської політики в області, пріоритети, проєкти та завдання.

Заступник начальника облвійськадміністрації Олексій Бруслик розповів про створене управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.

«Полтавська ОВА однією з перших в Україні утворила самостійний структурний підрозділ із питань ветеранської політики, який має стати драйвером усіх перетворень та ініціатив із питань ветеранського розвитку в області, – зауважив Олексій Бруслик. – Також не менш важливим є те, що на попередній сесії обласної ради прийнято Комплексну програму реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих Полтавської області на 2023-2025 роки. Тому в громадах мають врахувати пріоритетність підтримки ветеранів та їхніх родин при плануванні бюджетів на наступний рік і передбачити прийняття окремих цільових програм або включення заходів підтримки до профільних програм соціально-економічного розвитку та підтримки».

Відповідні структурні одиниці/відділи з питань ветеранської політики мають бути створені при районних військових адміністраціях та забезпечені віддалені робочі місця у громадах.

Крім того Полтавщина включена до пілотного проєкту із запровадження інституту помічника ветерана, тобто кваліфікованій підготовці фахівців, які допомагатимуть українським Захисникам і Захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту. За принципом «рівний-рівному», тобто пріоритет у відборі надаватиметься людям, які мають схожий життєвий досвід.

«Сучасний ветеран війни та члени його родини – це не просто наймасовіша категорія постраждалого населення внаслідок військової агресії ворога. Наше завдання – повернути його до максимально повноцінного життя, забезпечити фізичну та ментальну реабілітацію, лікування й оздоровлення, сприяти працевлаштуванню та розвивати ветеранський бізнес, надати якісні соціальні, освітні та культурні послуги, розвивати ветеранський спорт, – розповів Олексій Бруслик. – Це все значно ширше та не може обмежуватись виключно питаннями соціального захисту чи медицини в межах діяльності однієї структурної гілки органів влади. Ветеранська політика – це про комплексність заходів в усіх сферах життєдіяльності людини».

Про розробку Порядку взаємодії структурних підрозділів ОВА, райвійськадміністрацій та громад щодо реалізації завдань ветеранської політики розповіла начальник управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб ОВА Ніна Черняк.

На Полтавщині розробляють універсальний інформаційний довідник «Дорожня карта Захисника і Захисниці Полтавщини», який міститиме усю необхідну інформацію.