Державою передбачено кілька видів компенсацій для роботодавців за працевлаштування безробітних, – Катерина Клавдієва

Надрукувати

На брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповіла про стимулювання роботодавців при працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення з числа безробітних та розвиток малого й середнього бізнесу шляхом отримання мікрогрантів.

«Державою передбачено кілька видів компенсацій для роботодавців за працевлаштування соціально незахищених категорій населення з числа безробітних. Серед них – компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних, за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, компенсація витрат роботодавців при працевлаштуванні ВПО, витрат роботодавців на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО під час дії воєнного стану», – розповіла Катерина Клавдієва.

За її словами, компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних передбачає 50% відшкодування фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати за працевлаштування безробітних, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць. Це стосується осіб із інвалідністю, учасників бойових дій, громадян, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років за умови їх працевлаштування на термін від 1 року. Загальна тривалість виплат протягом року становить 6 місяців.

«Інший вид – компенсація фактичного розміру сплаченого єдиного внеску,  але не більше 2-х розмірів мінімального внеску за працевлаштування безробітних, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, та осіб, які перебувають на обліку понад 6 місяців. Термін працевлаштування – від 2 років, загальна тривалість виплат протягом 2 років становить 2 місяців», – зауважила Катерина Клавдієва.

Також передбачено 50% компенсації мінімальної заробітної плати, за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа осіб: віком до 25 років, віком до 35 років – на перше робоче місце, звільнені зі строкової служби – на перше робоче місце за умови їх працевлаштування на термін від 1 року. Загальна тривалість виплат протягом року становить 6 місяців.

Такі види компенсацій не надають субʼєкту господарювання, який має заборгованість зі сплати єдиного внеску та страхових внесків, з виплати заробітної плати та перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців. А також до якого застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності або суб’єкт господарювання перебуває на стаді ліквідації).