На Полтавщині впроваджують ініціативу з соціального відновлення Захисників і Захисниць України

Надрукувати

Комплексна програма реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих спрямована не лише на медичну підтримку ветеранів, а й на їх соціальне відновлення та подальший супровід.

Проєкт Програми розглянули на засіданні постійної комісії з питань бюджету та управління майном обласної ради.
«Ветеран війни нині – це молода людина тридцяти, сорока, п’ятдесяти років. Відповідно проблеми у них зовсім інші. Ми пропонуємо такі напрями: медично-психологічну реабілітацію, професійну адаптацію та зайнятість, правову допомогу, соціальний захист та соціальні послуги, забезпечення житлом, адаптацію військовослужбовців, культурно-просвітницькі заходи. Це дасть можливість значно підвищити рівень підтримки вказаної категорії», – говорить директор Департаменту соціального захисту населення ОВА Людмила Корнієнко.
При підготовці Програми були враховані пропозиції всіх департаментів, територіальних підрозділів органів центральної виконавчої влади, громадських організацій, громадськості.
«Звертаю увагу на новий напрям – соціальну адаптацію військовослужбовців, які нині звільнені з військової служби внаслідок інвалідності. Саме на Полтавщині буде вперше відпрацьовано вказаний напрям. Наразі в області 196 військовослужбовців, які отримали інвалідність після 24 лютого. На них заведені соціальні картки і буде забезпечено не тільки санаторно-курортне оздоровлення, а й супровід психологів, соціальних працівників. Що стосується трудової реабілітації, ми пропонуємо підвищення кваліфікації, перенавчання, видачу ваучерів, видачу коштів на розвиток бізнесу», – наголосила Людмила Корнієнко.
На базі санаторіїв та оздоровчих закладів області для захисників, захисниць та їх родин, членів сімей полеглих героїв надаватимуть низку послуг з реабілітації, інтеграції та соціального захисту. До роботи з ветеранами залучать мультидисциплінарні команди (групи фахівців різних спеціальностей, які надаватимуть реабілітаційні послуги для забезпечення відновлення або компенсації наявних обмежень життєдіяльності). Нині триває відбір і навчання фахівців, які можуть надавати такі послуги. Після курсу реабілітації військові з родинами отримуватимуть індивідуальний соціальний супровід у громадах, де проживають.
За результатами засідання члени постійної комісії з питань бюджету та управління майном Полтавської обласної ради погодили проєкт Комплексної програми реабілітації, інтеграції та соціального захисту Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих на 2023-2025 роки.