Допомога ЗСУ, підтримка переселенців і життя області – Дмитро Лунін прозвітував на сесії обласної ради

Надрукувати

Полтавщина торік зайняла перше місце в Україні за валовим збором зернових культур із показником 5,4 млн тонн. Зокрема й за збором кукурудзи на зерно – 3,9 млн тонн. Про це розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін на сесії обласної ради, під час звіту про виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2022 рік.

Поінформував, що до бюджетів усіх рівнів у 2022-му надійшло 69 млрд грн податків і зборів, що на 9% більше порівняно з попереднім роком. Це дозволило збільшити видатки на охорону здоров’я й соціальний захист. Акцентував, що на рівні держави з метою підтримки бізнесу була запущена програма «єРобота», якою скористалися 159 підприємств регіону на 95 млн грн. У регіоні працює 41 релоковане підприємство.

Наголосив, що пріоритетом стала підтримка Сил оборони України. Задля цього консолідували зусилля з волонтерськими організаціями, соціально відповідальним бізнесом, міжнародними партнерами. Разом із гуманітарними і благодійними організаціями сфокусувалися на підтримці переселенців, медичної та освітньої сфер Полтавщини.

На потреби воїнів передали 120 одиниць автотранспорту, тисячі висококласних бронежилетів і касок, 200 генераторів, 50 станцій супутникового інтернет-зв’язку Starlink, 417 буржуйок, а також маршрутизатори, смартфони, ноутбуки, портативні газові плити, перископи, дальноміри, ретранслятори, радіостанції, автономні обігрівачі.

Крім того, місцева компанія подарувала для піротехніків Полтавщини броньовик Shrek-RCV. 17 сучасних автомобілів підвищеної прохідності для підрозділів поліції Полтавщини придбали за кошти обласного бюджету та громад. Підрозділам ДСНС області передали 25 одиниць нової пожежно-рятувальної та інженерної техніки.

Дмитро Лунін зазначив, що попри війну всі заклади охорони здоров’я області продовжили роботу. Медичну допомогу отримали 225 тисяч переселенців. В області надають послуги з реабілітації військовослужбовцям. Полтавщина однією з перших в Україні впровадила систему надання психосоціальної та медичної реабілітації учасникам АТО та ветеранам війни.

Окремо очільник ОВА зупинився на підтримці переселенців та інших областей. Розповів, що з початку російського повномаштабного вторгнення Полтавщина була визначена партнером Сумщини.

«Надавали всебічну допомогу в евакуації населення й гуманітарній допомозі. Спрямували для жителів Сумщини понад 245 тисяч продуктових наборів, – додав Дмитро Лунін. – Переселенці, які мешкають на Полтавщині, отримали більше 276 тисяч проднаборів. Відправляли гуманітарну допомогу для населення населення Харківщини, Херсонщини, Запоріжжя».

У контексті соцпідтримки начальник ОВА зазначив, що торік за 43 державними програмами виплачено 8,5 млрд грн допомоги близько 600 тисячам пільгових категорій громадян.

«За обласною програмою соціального захисту населення 36 тисяч людей отримали допомогу на суму 68,6 млн грн. Також доповнили програму, щоб підтримати сім'ї полеглих захисників і захисниць України, – розповів очільник Полтавщини. – Область однією з перших затвердила Комплексну програму підтримки внутрішньо переміщених осіб, якою передбачено надання соціальних послуг, психологічної допомоги, освітніх і культурно-просвітницьких заходів, підтримки підприємців-ВПО».

Крім того, щоб підтримати переселенців, творчі колективи концертних організацій обласного підпорядкування безкоштовно провели 278 концертів і 407 вистав у 52 територіальних громадах Полтавщини.

Повний звіт начальника ПОВА за посиланням: https://poda.gov.ua/documents/147052