Previous Next

«На ремонт доріг місцевого значення на Полтавщині потрібно 80 млрд грн», – Олексій Басан

Надрукувати

1 січня 2018 року на Полтавщині автомобільні дороги загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України передані на баланс Полтавської ОДА. 2 березня створили Державне підприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області», а з 1 червня розпочався процес передачі на баланс підприємства місцевої мережі доріг.

Про результати роботи підприємства та плани на 2019 рік на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» розповіли директор «Агентства місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан та директор Департаменту будівництва, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

На баланс підприємства передали 1170 доріг місцевого значення загальною протяжністю 7819,5 км і 460 мостів. У Службі автомобільних доріг залишились дороги державного значення — міжнародні, регіональні та національні.

Дороги, які отримало підприємство, були у незадовільному стані.

«Була значно пошкоджена дорожня інфраструктура та засоби організації дорожнього руху: відсутнє бар’єрне та тросове огородження, не вистачало 70% необхідних дорожніх знаків, розмітка зношена більш, ніж на 90%. Також була велика кількість аварійних дерев та дикорослої порослі, що впритул наблизились до проїзної частини і подекуди утворили зелений тунель. Це виникло через те, що за останні 10 років основна увага приділялась виключно дорогам державного значення. А місцеві дороги фінансувались по залишковому принципу”, – розповідає Олексій Басан.

У відомстві зазначають: щоб привести дороги місцевого значення до ладу хоча б за 10 років, потрібно близько 80 млрд грн. Розмір виділеної у 2018 році субвенції з Державного Дорожнього фонду становив 588 млн грн. Виконані роботи з безпеки дорожнього руху – влаштування горизонтальної дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків, видалення карантинних рослин та порослі. 

Минулого року підприємство активно співпрацювало з громадами. За рахунок місцевих бюджетів вдалось залучити 23.7 млн грн, за які відремонтували 8 км доріг. Активними районами, які долучились до ремонту доріг на умовах співфінансування, були:

«Якщо є на рахунках громад (селищні, сільські, ОТГ) залишок близько 400 млн грн на початок року, які не використовуються на інфраструктуру, буде правильно спрямовувати кошти в ті регіони, які прагнуть відновлювати дороги і використовувати на це кошти», – зазначив Тимофій Голбан.

У 2019 році на утримання та ремонт місцевих доріг на Полтавщині передбачено 802, 9 млн грн. З них — 80 млн грн на капітальний ремонт, 552, 9 млн грн на середній поточний і 170 млн грн на дрібний поточний та експлуатаційне утримання.

Пріоритетним проектом цього року буде ремонт ділянки дороги Київ-Харків-Довжанський в межах Полтави. Вартість — 142 млн грн (співфінансування з місцевим бюджетом 50/50).