Previous Next

У Лубенському районі запрацювало комунальне підприємство в сфері управління відходами, яке обслуговуватиме чотири громади

Надрукувати

У Пирятині відбулося офіційне відкриття комунального підприємства «Екосервіс-2022», створеного в межах міжмуніципальної співпраці Пирятинською, Новооржицькою, Гребінківською та Чорнухинською громадами. 

«На Полтавщині налагоджують комплексне управління побутовими відходами. Завдяки міжмуніципальному співробітництву чотири громади впровадили на своїх територіях роздільний збір сміття, створили профільне комунальне підприємство. Такі кроки є прикладом дієвої співпраці між органами місцевого самоврядування. Прикладом того, як об’єднавши зусилля, вирішити нагальні проблеми, використовуючи сучасні технології. Робота цього підприємства стане прикладом для інших громад», – зауважив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Заступник керівника Глобального проєкту «Захист довкілля у всьому світі» Тарас Журавель зауважив, що головна мета підприємства – започаткувати систему сортування відходів на рівні чотирьох громад.

«У межах Глобального проєкту ми долучилися до закупівлі техніки для цього підприємства. Придбано 470 контейнерів для різного сортування, вантажівка для збору відходів, навантажувач і сортувальна лінія», – розповів Тарас Журавель.

Співпраця чотирьох громад Полтавщини стала результатом дворічної роботи в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

«Наразі у деяких місцях немає контейнерного збирання, і людям потрібен час для того, щоб звикнути і почати правильно поводитися з відходами. Ми будемо проводити інформаційну програму для населення та екскурсії на нашому підприємстві для учнів», – зауважив експерт проєкту «GIZ» Олександр Лимар.

Крім того, заступник начальника Полтавської ОВА Максим Калінін наголосив, що Закон України «Про управління відходами» набуває чинності у липні поточного року. Фахівці Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» разом з експертами GIZ уже розробили проєкт Регіонального плану управління відходами, який чекає свого затвердження.

«Завдання, яке наразі стоїть перед нами й всіма територіальними громадами – розробка і затвердження місцевих планів управління відходами. Вони дозволять максимально ефективно використовувати наявні ресурси, підсилити фінансові спроможності в реалізації окремих заходів», – додав Максим Калінін.

Для учасників заходу організували екскурсію підприємством та продемонстрували роботу сортувальної лінії.