Previous Next

Голова Полтавської облдержадміністрації вимагає ефективного використання бюджетів

Надрукувати

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко вимагає ефективного використання коштів місцевих бюджетів, у тому числі на умовах співфінансування з різних рівнів скарбниць для вирішення актуальних соціально-економічних питань регіону.

Зокрема очільник області ініціює провести публічні навчання для керівників органів місцевого самоврядування щодо пріоритетності спрямування видатків. На цьому він наголосив під час апаратної наради.

«Для органів місцевого самоврядування в пріоритеті має стати використання бюджетних коштів, а саме спрямовувати гроші на ті цілі, які передбачені стратегією розвитку території. Ми не повинні зосереджувати бюджетні кошти на утримання. 30% бюджету використовується на утримання апарату управління, тоді як недофінансовується сільська медицина, освіта, соціальна сфера тощо. Насамперед тільки рахуємо, скільки отримує кожен керівник органу місцевого самоврядування. Пропоную провести аналіз видаткової частини прийнятих місцевих бюджетів та переглянути пріоритети», – зазначив Валерій Головко.

Начальник управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб зауважила, що до використання бюджетних коштів потрібно застосовувати програмно-цільовий метод.

«Це метод, який спрямований на результат, а саме повинен бути взаємозв’язок між виділеними бюджетними асигнуваннями і досягнутими результатами», – сказала Ірина Салогуб.

За її словами основні проблемні питання, які виникають при формуванні та недотриманні місцевих бюджетів є: недостатній контроль за надходженням коштів від пайової участі та оренда земельних ділянок.

«Основне, що нині заважає реалізувати державну політику та політику стратегічного соціально-економічного розвитку – це невживання відповідними керівниками всіх заходів для мобілізації фінансових ресурсів для того, щоб мати змогу надалі реалізувати всі напрямки визначені певними програмами та соціально-економічним розвитком певної території», – сказала Ірина Салогуб.

Голова облдержадміністрації дав доручення Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області та управлінню Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області в кінці року, перед формуванням бюджетів, зробити ревізію щодо врахувано надходження до бюджету видатків від земель, які передані ОТГ.

Також Валерій Головко ініціював звернення до Уряду та Верховної Ради України щодо вдосконалення законодавства про відповідальність керівників щодо ефективного використання бюджетних коштів.