Previous Next

Охорона культурної спадщини – один із важливих напрямів роботи ОВА

Надрукувати

Загальна кількість об’єктів та пам’яток культурної спадщини Полтавщини станом на початок 2023 року налічує 3059 об’єктів. Із них 90 – національного значення, 1935 – місцевого, 1034– щойно виявлені об’єкти.

Їх охорона лишається пріоритетним напрямом роботи. Про це зауважила директор Департаменту культури і туризму облвійськадміністрації Ірина Удовиченко на апаратній нараді в ОВА.
«Минулого року до переліку об’єктів культурної спадщини області внесли 370 щойно виявлених об’єктів. Міністерством культури та інформаційної політики України до Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесено 13 об’єктів культурної спадщини за категорією місцевого значення», – зауважила Ірина Удовиченко.
Основним завданням та важливим кроком для збереження об’єктів культурної спадщини є укладання охоронних договорів. Ці функції делеговані сільським, селищним, міським територіальним громадам.
Уклали охоронні договори майже на всі об’єкти та подали їх на погодження Кременчуцька, Котелевська, Оржицька, Чутівська територіальні громади. В інших громадах ведеться робота в цьому напрямі.
Окрім того, серед об’єктів культурної спадщини є такі, що відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». У зв’язку з цим є необхідність визнати їх такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (наприклад, пам’ятні знаки борцям за владу Рад, пам’ятні знаки комсомольцям 20-х років). До Міністерства культури та інформаційної політики України надіслано клопотання щодо зняття з обліку 164 об’єктів культурної спадщини, із них – 88 могил борцям за встановлення радянської влади.
Серед завдань на 2023 рік – продовжити роботу з наповнення переліку пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Полтавської області.