Гроші замість субсидій: як це працюватиме

Надрукувати

З 1 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено механізм надання субсидій у грошовій формі.

Правила надання та розрахунку розміру субсидії залишаються незмінними, при цьому змінюється алгоритм виплати субсидії.

 Яким сім’ям субсидія призначається за новим механізмом

З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за субсидією з січня поточного року.

Сім’ям, яким призначена субсидія до 31 грудня 2018 року, житлова субсидія до закінчення опалювального періоду буде надаватися за старим порядком - шляхом перерахування коштів на рахунки підприємств - надавачів послуг.

 Особливості механізму надання субсидій у грошовій формі

Сім’ям, які беруть участь у монетизації, держава сплачує  частину нарахованої плати за комунальні послуги, в межах суми призначеної субсидії, через  АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.

Субсидія надходитиме на персональний обліковий запис одержувача субсидії в АТ “Ощадбанк”, який створюється автоматично (без звернення громадян) на підставі інформації, наданої управліннями соціального захисту населення. 

Щомісячно до 13 числа (включно) організації-надавачі комунальних послуг надають АТ «Ощадбанк» Реєстри нарахованих сум платежів із зазначенням нарахованих сум за спожиті послуги у попередньому місяці та загальних сум до сплати ( з урахуванням заборгованості/переплат за попередні періоди) окремо за кожним видом послуги, крім витрат на управління багатоквартирним будинком.

Згідно отриманих Реєстрів нарахованих сум платежів АТ “Ощадбанк”  щомісячно до 18 числа перераховує субсидію на рахунки надавачів послуг та надсилає одержувачу субсидії смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги із зазначенням даних про наявний залишок платежу за кожним видом послуги.

Громадяни, яким житлова субсидія надається у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг.

Перерахування АТ “Ощадбанк” коштів субсидії надавачам комунальних послуг здійснюється у такій послідовності:

На підставі заяви   одержувача субсидії послідовність перерахування коштів  надавачам послуг може бути змінено.

 Виплата  зекономлених сум субсидій

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії (нарахованої у грошовій формі), відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії, які утворилися станом на            1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ “Ощадбанк”, про що АТ “Ощадбанк” інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання смс-повідомлень”.

 Яку інформацію отримує  одержувач субсидії

 - повідомлення про розмір призначеної субсидії – від управління соціального захисту населення;

- платіжний документ із зазначенням нарахованої суми за спожиті послуги та загальної суми до сплати з урахуванням заборгованості/переплат за попередні періоди – від організацій - надавачів комунальних послуг;

- смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги із зазначенням залишку платежу за кожним видом послуги (який необхідно сплатити) – від АТ “Ощадбанк”  .

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації