Previous Next

У Полтаві розпочалися дводенні навчально-методичні збори з питань цивільного захисту

Надрукувати

 

З 6 по 7 лютого в Полтаві триватимуть навчально-методичні збори з питань цивільного захисту. Голови міських і районних комісій з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівники структурних підрозділів з питань цивільного захисту райдержадміністрацій, керівники територіальних спецслужб цивільного захисту взяли участь у дводенних навчаннях.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко акцентував увагу присутніх на актуальності проведення заходів цивільного захисту.

«Для мене цивільний захист – не пусті слова. Це насамперед життя та здоров’я наших людей. Останні роки ми багато уваги приділяємо цьому напрямку. В умовах децентралізації місцеві громади ще не досить розуміють всієї відповідальності за цивільний захист. Передача повноважень – це не лише передача грошей на місця, а це й зобов’язання.  Нині, коли країна веде військові дії на сході, цивільний захист є в пріоритеті. Я особисто приділятиму особливу увагу цьому напрямку. Відповідальність за безпеку людей лежить не лише на військових, рятувальниках та правоохоронцях. Всі причетні до цієї роботи несуть повну відповідальність за стан цивільного захисту області», – зазначив Валерій Головко.

Начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко розповів, що особливу увагу в системі цивільного захисту області приділяють роз’яснювальній роботі з населенням та плануванню попереджувальних заходів.

«На початку року ми проводимо загальні збори керівництва цивільного захисту всієї області. На них розглядаємо зміни до законодавства, підбиваємо підсумки минулорічної роботи та ставимо задачі на поточний. Завдання в нас залишаються ті ж – це знизити рівень загиблих та постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій та кількість збитків, що вони завдають», – наголосив Віктор Стеблянко.

За його словами у 2018 році в області виникло 4 надзвичайні ситуації, внаслідок яких загинуло 7 осіб. Основні причини загибелі людей – аварії на дорогах, пожежі та нещасні випадки. Найбільше небезпечних подій виникло у Полтаві, Кременчуці, Полтавському та Кременчуцькому районах.

Також Віктор Стеблянко повідомив, що з 25 лютого по 7 березня на Полтавщині запланована контрольна перевірка системи цивільного захисту Полтавської області. Зокрема, перевірятимуть виконання вимог чинного законадавства з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно - рятувальних служб на території області.