• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Полтавщина – учасник експериментального проєкту з надання соціальних послуг

Розвиток соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності – не лише пріоритет діяльності органів соціального захисту області, а й об’єктивна вимога сьогодення. 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2023 р. № 248, Міністерством соціальної політики України запроваджено експериментальний проєкт, в рамках якого 2 санаторія сфери управління Мінсоцполітики отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Одним із цих закладів є Спеціалізований Миргородський санаторій „Слава”, який розташований в Полтавській області.

Ключовою метою проєкту є забезпечення надання соціальних послуг внутрішньо-переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян, а саме з числа осіб з інвалідністю та осіб похилого віку та розширення мережі надавачів соціальних послуг. Відповідно до визначених потреб, Санаторій „Слава” зможе надавати внутрішньо переміщеним особам на безоплатній основі наступні найбільш затребувані соціальні послуги, а саме: надання притулку, підтримане проживання та соціальна адаптація. Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься за кошти державного бюджету, а сам експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2024 р.

З метою відпрацювання подальшого алгоритму дій, Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко провела он-лайн нараду з представниками органів соціального захисту територіальних громад.

,,З урахуванням вкрай стислих термінів на підготовчий етап, головне завдання на сьогодні – оперативно відпрацювати покроковий алгоритм дій та активно включитись до реалізації зазначено проєкту в Полтавській області. Враховуючи, що прийом заяв від осіб буде здійснюватися органами соціального захисту населення територіальних громад всіх областей України, на Полтавську область – як безпосередньо учасника ініціативі, покладається додаткова відповідальність. По-перше, тому що область прийняла найбільшу кількість ВПО, з яких понад 36 тисяч осіб похилого віку та 8,7 тисяч осіб з інвалідністю. По-друге, це пілотна ініціатива з відпрацювання зміни в підході до виділення коштів з державного бюджету за принципом “гроші ходять за людиною”, тобто фінансування буде здійснюватися не на утримання закладу, а на конкретну надану соціальну послугу”, - зазначила під час наради Людмила Корнієнко.  

За результатами проведеного попередньо аналізу, з урахуванням норм Постанови, визначено, що в першу чергу у фокусі уваги як потенційні отримувачі послуг в рамках проєкту є особи похилого віку та особи з інвалідністю, які мають статус ВПО та проживають на базі закладів – місць компактного проживання, зокрема в межах Полтавської територіальної громади. Безперечний пріоритет надається особам, визначених категорій, які перемістились з регіонів активних воєнних (бойових) дій, тимчасово окупованих територій та житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила КОРНІЄНКО

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk