Субсидії грошима: як полтавцям платити за комунальні послуги

Надрукувати

Механізм призначення субсидії залишається незмінним.

З 1 січня «живі гроші» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звернувся за субсидією. Тобто всі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комунальних послуг на свій банківський рахунок.

Сім’ї, які отримували субсидії до грудня 2018 року і надалі продовжуватимуть отримувати субсидію в тій же формі, що і раніше.

Про це розповіла заступник директора Департаменту  соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Матуйзо.

 «Визначатимуть розмір субсидій за вже діючим механізмом. Однак, що стосується перерахування коштів, тут механізм дещо змінився. На кожного одержувача житлової субсидії в «Ощадбанку» відкриють облікові записи, на яких буде відображатися сума нарахованої субсидії. В «Ощадбанк» при цьому йти не потрібно. Все буде відбуватися автоматично. Щомісяця постачальники комунальних послуг будуть формувати онлайн-платіжку субсидіанта для «Ощадбанку». Банк, згідно з наданою інформацією, буде перераховувати субсидію. Після того, як буде проведено зарахування коштів, «Ощадбанк» кожному одержувачу субсидій направить смс-повідомлення з розрахунками по кожному підприємству суми субсидій, яка перерахована на його особовий рахунок та додатково суми, які необхідно сплатити сім’ї за спожиті комунальні послуги»,–  розповіла Світлана Матуйзо. 

За словами директора Департаменту  соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, такі смс-повідомлення отримувачам субсидій мають надійти вже після 18 лютого. У Департаменті відпрацювали всі відповідні заходи. 

«Нині чекаємо на доопрацьований текст повідомлення. Департамент розробить детальну пам’ятку для одержувачів субсидій. Адже люди повинні чітко знати, як правильно, в які терміни, та куди платити кошти», – зазначила Людмила Корнієнко.

Крім того, кошти, які будуть зекономлені одержувачем субсидій, накопичуватимуться  на рахунку в «Ощадбанку». Після закінчення опалювального періоду, а саме на 1 червня, кожна сім’я отримає всю суму зекономлених коштів.

Нині на Полтавщині програмою житлових субсидій охоплено 231 тис. сімей. Це 40% сімей, які проживають в області.