• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Український центр, створений з ініціативи Олени Зеленської та Діани Наусєдєнє, функціонує у Вільнюсі вже понад дев’ять місяців

У Вільнюсі вже понад дев’ять місяців працює Український центр, створений з ініціативи та під патронатом першої леді України Олени Зеленської та першої леді Литовської Республіки Діани Наусєдєнє. За цей час у ньому відбулося понад 1300 різноманітних заходів для дорослих і дітей з України, які знайшли тимчасовий прихисток у Литві.

Як розповіла Олена Зеленська, щодня в Українському центрі, що функціонує на базі Педагогічної академії Університету Вітовта Великого, проводять різноманітні культурні заходи, навчальні курси, розмовні клуби (англійська, литовська та українська мови), творчі майстер-класи. Тут також працюють спортивні секції, організовано постійне надання психологічної допомоги кваліфікованими фахівцями. Заклад відвідало понад 17 тисяч осіб, що є рекордним навіть для литовських культурно-освітніх інституцій. Простір активно використовують українці – всі охочі можуть реалізувати власний проект. Так, наприклад, на базі центру функціонує Вільнюська суботня школа.

Український центр став справжнім серцем України в Литві. Він об’єднав зусилля десятків литовських благодійних та волонтерських організацій, українських і литовських культурних діячів, викладачів, психологів і майстрів, які щодня надають допомогу тимчасово переміщеним громадянам України. Особливу увагу діяльності центру приділяють дипломатичні місії, акредитовані у Литві, а також європейські культурні інституції. Так, за підтримки Посольства Держави Ізраїль відома ізраїльська мисткиня українського походження влаштувала креативний майстер-клас для дітей, Посол Японії у Литві особисто проводить сеанси медитації, уроки японської каліграфії та оригамі для українців, Польський культурний інститут організував виставку репродукцій картин Марії Примаченко. Діяльність центру підтримують литовські та іноземні меценати й донори.

Постійне сприяння діяльності та розвитку центру надає перша леді Діана Наусєдєнє. За її підтримки тут реалізовано два проекти Олени Зеленської: «Українська книжкова поличка» та «Книжки без кордонів», що дають змогу громадянам України підтримувати зв'язок з батьківщиною. У межах проекту «Книжки без кордонів» у координації з Українським інститутом книги у Литву доправили понад 2500 видань для дітей різного віку.

У 2023 році в центрі відбулася низка унікальних подій:

23 лютого – захід «Mes kartu – Ми разом», присвячений року незламності та єдності в боротьбі з агресором. Під час заходу до громадян України звернулися Президент Литви Гітанас Наусєда та перша леді Діана Наусєдєнє. Особливим моментом як для українців, так і для литовців стало відеозвернення першої леді України Олени Зеленської.

9 березня, до дня народження Великого Кобзаря, в Українському центрі було організовано гала-концерт «Творчі сили України», який зібрав українські таланти з усіх куточків Литви. Під час заходу було нагороджено переможця літературного конкурсу підліткової прози та поезії «Запеклі». Лауреатом конкурсу став львів’янин Богдан Яковенко, учень 9-го класу Ліцею імені Героїв Крут, історія якого символізує стійкість, мужність і рішучість усього українського народу в боротьбі за свою країну та свободу. Батько Богдана Яковенка жив у Литві, але, коли почалася війна, він повернувся захищати Україну й загинув на полі бою. Його син Богдан вирішив наслідувати приклад батька й продовжити боротьбу, тож зараз навчається у спеціалізованому ліцеї. Переможця конкурсу під час заходу особисто привітала Діана Наусєдєнє.

«Це одна з багатьох історій, які ми знаємо, які знає весь світ і які демонструють, що українці є справжніми героями. Люди, які зроблять усе, щоб зупинити жорстокого агресора, що загрожує Україні та всьому демократичному світу. Богдан Яковенко сьогодні не може бути з нами, тому, будь ласка, передайте йому нагороду разом із привітаннями та найкращими побажаннями від усього литовського народу. Передайте йому, що ми є й будемо з Україною стільки, скільки потрібно – до перемоги», – сказала дружина Президента Литовської Республіки.

У 2023 році на базі центру створено Young think tank – платформу для зустрічей українських і литовських школярів із політиками, дипломатами та громадськими діячами Литви та України. Відвідувачі центру вже мали змогу поспілкуватися з представником Європейської комісії у Литві Маріусом Ващегою, відомим литовським політиком Лінасом Лінкявічюсом, Послом України у Литві Петром Бештою, ініціатором кампанії зі збору коштів на радари для України Едмундасом Якілайтісом та іншими.

Відповідно до концепції розвитку Українського центру, у довгостроковій перспективі він слугуватиме платформою для поглиблення культурної та гуманітарної співпраці між двома країнами, а також для надання експертної допомоги Україні з широкого спектра питань, включно з підготовкою до членства в ЄС.

Першим кроком, який започаткував новий етап діяльності Українського центру, стало проведення форуму «Реалізація формули миру Президента України Володимира Зеленського: спільні дії України та Литви на шляху до довготривалого миру» 24 лютого 2023 року. Ключову увагу було приділено двом пунктам української формули миру: забезпечення енергетичної безпеки та відновлення справедливості.

 

 

Офіційне інтернет-представництво 

  

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk