Previous Next

Міжнародна організація з міграції провела семінар з представниками облвійськадміністрації та закладів-місць компактного проживання ВПО

Надрукувати

Ні для кого вже не новина, що Полтавщина виконує роль своєрідного гуманітарного хабу та прийняля чи не найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, яких на сьогодні понад 192 тисячі.

Загальносвітова практика забезпечення тимчасового прихистку переселенцям, шляхом їх розміщення в колективних центрах, не була новою для області, але природньо, що для одномоментного забезпечення розміщення такої кількості людей громади області були не готові.

Відтак, на сьогодні майже 5% внутрішньо переміщених осіб проживають на базі 160 закладів-місць компактного проживання при загальній кількості таких закладів - 229.

Безумовно, за рахунок взаємодії та гуманітарної підтримки донорських інституцій, в області забезпечено належні, а головне безпечні умови для проживання ВПО, а також задоволення їх базових потреб.

Саме основні виклики, проблеми та шляхи подальшої роботи закладів як МКП, сьогодні обговорювали в рамках семінару організаторами якого виступили надійні партнери області – Міжнародна організація з міграції (МОМ)/ IOM Ukraine.

З вітальним словом до присутніх звернувся Керівник діяльності МОМ у Східному регіоні Йоханнес ФРОМГОЛЬТ, який зосередився на ключових напрямках діяльності та місії МОМ в України, відмітив рівень підтримки внутрішньо переміщених осіб та критичної інфраструктури Полтавської області.

У межах заходу учасники, серед яких були представники найбільших місць компактного проживання м.Полтава - закладів вищої освіти, поділилися досвідом врегулювання проблемних питань пов’язаних з розміщенням ВПО; інструментів та методів сприяння їх соціалізації та інтеграції в суспільне життя області; каналів внутрішньої взаємодії та самоорганізації.

Безперечно, функціонування МКП та забезпечення потреб ВПО, які проживають на їх базі, знаходиться в постійному фокусі діяльності обласної військової адміністрації, що не заважає працювати на перспективу.

А саме: створення фонду соціального житла, розвитку соціальних гуртожитків, визначення пріоритетності відновлення виконання прямих функцій закладів освіти – надання освітніх послуг, створення умов для соціалізації та інтеграції ВПО в контексті «житло-робота-навчання-отримання послуг».

Активну участь у заходів взяли представники Полтавський обласний центр соціальних служб, на який сьогодні покладено функції з обліку, отримання та передачі гуманітарної допомоги, яка надходить до області від міжнародних донорських інституцій, а також забезпечує організацію та загальний моніторинг даних по МКП. 

До участі в семінарі долучились спеціалісти Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Полтавській області, ГУ Національної соціальної сервісної служби у Полтавській області , Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров"я Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського обласного центру громадського здоров’я Полтавської обласної ради, Обласного контактного центру.

 

Прес-служба Полтавського ОЦСС