• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Полтавщина – одна з лідерів процесу реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ

29 січня на засіданні колегії Держкомтелерадіо Голова відомства Олег Наливайко підсумував результати реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ, яка завершилася у грудні 2018 року.

«Метою цієї реформи було обмеження впливу держави на ЗМІ, що було зобов’язанням України перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи, - наголосив Олег Наливайко. - Фактично Україна відмовилася від спадку радянського минулого, коли існував тотальний контроль з боку держави над засобами масової інформації. Ми вдячні міжнародним партнерам, які супроводжували процес реформування, зокрема фахівцям ОБСЄ, Ради Європи та Європейського Союзу».

Станом на 27 січня 2019 року реформовано 507 друкованих ЗМІ та редакцій, а саме: 480 – комунальних, що складає 80% від загальної кількості видань, що реально виходили, та 27 – державних (33% від загальної кількості видань, що реально виходили). Лідерами процесу реформування були Кіровоградська, Житомирська, Хмельницька, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська області. Аутсайдерами цього процесу стали Київська, Закарпатська області та місто Київ.

Як зауважив Олег Наливайко, ще на старті реформи було виявлено багато «білих плям» у законодавчому механізмі роздержавлення ЗМІ. Але неодноразові спроби щодо вдосконалення законодавства, на жаль, не були підтримані Верховною Радою України.

Реформу гальмували засновники друкованих ЗМІ та редакцій, які свідомо не ухвалювали рішення про реформування друкованих ЗМІ, що призводило до порушення прав трудових колективів редакцій. З іншого боку спостерігалася інертність багатьох редакційних колективів, які сподівались, зокрема, на пролонгацію процесу роздержавлення, а також розраховували на фінансову підтримку з боку місцевої влади.

«Незважаючи на труднощі, які супроводжували процес реформування, ми можемо сьогодні констатувати, що переважна більшість комунальних друкованих видань реалізувала своє право на реформування, - зазначив Олег Наливайко. - Очевидно, що кількість реформованих видань була б ще більшою, якби запропоновані законодавчі ініціативи, направлені на вдосконалення законодавчого врегулювання процесу реформування, були б вчасно ухвалені Верховною Радою України».

Також очільник відомства повідомив, що на виконання вимог статті 12 Закону про реформування Держкомтелерадіо розробив проект Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження, який  зараз проходить процедуру погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади. Держкомтелерадіо надав пропозиції Мінфіну передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік відповідних видатків у розмірі  37 млн грн.

Присутній на засіданні колегії представник Генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи, Голова Офісу Ради Європи в Україні пан Мортен Енберг подякував колективу Держкомтелерадіо і особисто Олегу Наливайку за плідну співпрацю у реалізації реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ і наголосив, що і надалі Рада Європи готова підтримувати реформи в Україні.

За матеріалами Єдиного веб-порталу

органів виконавчої влади України

Урядовий портал

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk