Previous Next

Підсумки виконання програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища обговорили на постійній комісії обласної ради

Надрукувати

2 березня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури, на якій обговорили підсумки виконання заходів програми збереження, вивчення та популяризації Більського городища на період 2018-2022 років.Невідомий об'єкт

«Більське городище – найбільше в Європі укріплене поселення доби раннього залізного віку та унікальний археологічний об’єкт культурної спадщини України, – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Ігор Панченко. – Попри війну тут проводять археологічні розкопки, екскурсії та видали черговий збірник «Феномен Більського городища-2022».

За словами директора Комунальної установи «Історико-культурний заповідник «Більськ» Ігоря Короста, у межах програми за п'ять років придбали необхідні транспортні засоби та спеціальну техніку, комп’ютерне обладнання й ліцензійне програмне забезпечення, мобільні будинки для розміщення археологічних експедицій та інвентар для їх діяльності.

Провели геофізичну зйомку землі, завдяки чому дослідники отримали фронт робіт на десятки років уперед. Створили електронний каталог пам'яток та онлайн-карту городища. Встановили охороні дошки на пам'ятках і вказівники руху.

Також облаштували місця для відпочинку, альтанки і шість скіфських культових споруд. Провели зйомки науково-популярного фільму про Більське городище та промо-роликів для популяризації пам’ятки. 

«Наразі історико-культурний заповідник отримує підтримку від партнерів із Європи та бере участь у грантових програмах», – зауважив Ігор Корост. 

Крім того, на засіданні директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА Ірина Удовиченко поінформувала про хід виконання у 2022 році Комплексної Програми розвитку культури і мистецтва в Полтавській області на 2021 – 2025 роки та Програми збереження культурної спадщини Полтавської області на 2021 – 2023 роки.