• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Інклюзія – це не тільки освіта для дітей, яким необхідна додаткова увага. Це їх соціалізація й можливість іншого життя та сприйняття світу», – Валерій Головко

Впровадження інклюзивної освіти на Полтавщині має позитивний та дієвий результат, як і загалом в Україні. Створення однаково комфортних освітніх умов для всіх дітей – це один із основних пріоритетів і нашого регіону, і всієї держави. На цьому наголосив під час апаратної наради голова облдержадміністрації Валерій Головко.

Завдяки позиції Президента України Петра Порошенка, активності його дружини Марини Порошенко, яка очолює «Благодійний Фонд Порошенка», ситуація докорінно змінилася. Нині на Полтавщині створили 20 інклюзивно-ресурсних центрів.

«Інклюзія – це не тільки освіта для дітей, яким необхідна додаткова увага. Це їх соціалізація й можливість іншого життя та сприйняття світу. Вони надзвичайно талановиті й наполегливі. І в цьому ми вкотре переконалися під час Всеукраїнської наради з питань інклюзивної освіти, яка відбулася в Києві. На ній виступали ці дітлахи. Саме після року навчання в інклюзивному центрі чи реабілітації в ресурсній кімнаті діти починають краще говорити, не бояться спілкуватися та виступати на загал», – зазначив Валерій Головко.

Про стан розвитку інклюзивної освіти та створення інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні розповіла на апаратній нараді директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко. За її словами, інклюзивна освіта є важливою складовою освітньої реформи.

«Із 234 тисяч дітей, які проживають в області, – 36 тисяч – діти з особливими освітніми потребами, зокрема 4,6 тисячі – діти з інвалідністю. Якщо подивитись динаміку за останні три роки, то кількість закладів дошкільної освіти, де є інклюзивна форма навчання, збільшилась у чотири рази. Кількість дітей, що здобувають дошкільну освіту, теж збільшилась: нині 83 дитини здобувають дошкільну освіту в 44 закладах», – повідомила Олена Харченко.

За її словами, у 2018-2019 навчальному році в закладах загальної середньої освіти з дітьми, які перебувають на інклюзивному навчанні, працюють понад 300 вчителів-асистентів. В усіх інклюзивних закладах загальної середньої та дошкільної освіти області створені команди психолого-педагогічного супроводу, які забезпечують організацію освітнього процесу з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей дітей.

Важливою складовою проведення освітньої реформи є відкриття інклюзивно-ресурсних центрів. В області таких має бути 32. Нині створили 20.

Голова облдержадміністрації наголосив, що нині область має активніше працювати саме в напрямку розвитку інклюзивної освіти.

«Нам потрібно сьогодні вимагати від органів місцевого самоврядування самореалізації процесу інклюзії. За півроку Департамент освіти та науки й Департамент охорони здоров’я підготують моніторинг щодо стану здоров’я дітей з особливими освітніми потребами. Адже деякі діти можуть навчатися в класах з однолітками, які не мають інвалідності. Саме створення інклюзивно-ресурсних центрів ламає стереотипи навчання цих дітей. Мета таких центрів – це соціалізація до нормального життя. У кожній школі має бути ресурсна кімната», – наголосив Валерій Головко.

Очільник області додав, що нині потрібно змінити підходи до створення освітнього простору в області:

– Необхідно, щоб якомога більше дітей з особливими освітніми потребами отримали якісне навчання. Наше завдання – достукатися до кожного освітянина, щоб стан освіти в області відповідав тим критеріям, які закладені в основу освітньої реформи.

Минулого року на Полтавщині підготували 760 педагогічних працівників і регіональних тренерів із напряму «Основи інклюзивної освіти». 81 відсоток педагогів області підготовлені до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. У 2019 році навчання й консультації для працівників освіти продовжаться.

 

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk