Previous Next

У Полтаві з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди провели дискусії провідних дослідників ідей філософа

Надрукувати

У Полтавській обласній філармонії протягом дня 3 грудня відбулася серія дискусій «Ідеї Сковороди в нашій сучасності» за участі провідних дослідників ідей філософа. Також відбудуться Сковородинівські читання.

Аспен Інститут Київ провів захід за ініціативи та у партнерстві з Полтавською ОВА. Начальник ПОВА Дмитро Лунін привітав дослідників у Полтаві та побажав плідної й цікавої дискусії.

«Радий вас вітати на батьківщині філософа. Ми вчора розпочали наукову конференцію, і дійшли висновку – Сковорода насправді обігнав час, і наші сьогоднішні сучасні діалоги були ще в творах філософа, – розповів Дмитро Лунін. – Григорій Савич говорив про те, що не треба змагатись за свою думку і нав’язувати її, дві сторони в дискусії мають дійти істини. Але кожен має право на свою власну думку. Тобто свободу. І як влучно сказав Сковорода, що «зрівнявши все злото, проти свободи воно лиш болото». Я хочу, щоб сьогодні ми розібрали його ідеї, а в майбутньому дійшли до головної мети філософа – «гарного життя, з любов’ю, з філософією».

Директор програмного розвитку Аспен Інститут Київ Денис Полтавець наголосив на актуальності ідей філософа та їх суголосності з діяльністю Інституту.

«Його постать дійсно важлива для українців. Цетральні його ідеї – це те, над чим працює наш інститут, – це самопізнання, звернення до власної природи, актуалізація своїх природніх звичок і схильностей, та втілення їх у практичне життя. Для нас і сьогодні дуже актуальні думки Сковороди, над якими ми працюємо в практичній площині», – розповів Денис Полтавець.

Ведучи діалоги про Григорія Сковороду, так чи інакше ставиш багато запитань. Відповіді на них у дискусії шукали: Олександр Савчук і Марина Єщенко, Тарас Лютий і Орися Демська, Олександр Філоненко і Андрій Кулаков, Володимир Прокопеко і Денис Полтавець.

Дослідники творчості Григорія Сковороди розглянули постать філософа в українській культурі, подивилися на мандрівника, як мислителя, порівняли Сковородинські ідеї з нашою сучасністю та розглянули філософію Григорія Савича в контексті української ідентичності.

Під кінець заходу пройшли Сковородинівські читання. Учасники читали текст «Вдячний Еродій» і аналізували його з філософом Олександром Філоненком. Разом присутні розібрали структуру тексту, окремі образи, думки та сенси, які вклав у цю роботу Сковорода.

Переглянути дискусії можна за посиланням: https://bit.ly/3EWWXmY