Тістопластика для дітей-переселенців: відчути себе в безпеці та подолати травму війни

Надрукувати

В Миргороді психологи-волонтери проводять заняття з арттерапії та тістопластики для дітей-переселенців з окупованих територій. Ліплення допомагає дітям не лише ефективно розвиватись, а й позбутись стресу, який вони пережили втративши дім.

 Миргород став новим домом для багатьох переселенців. Сім’ї, які евакуювались з-під обстрілів, стикаються з посттравматичним синдромом і в себе, і у дітей. Щоб допомогти переселенцям пережити травму війни на базі волонтерського Гончаренко центру в Миргороді при підтримці Відділу освіти міської ради було започатковано проєкт психологічної підтримки  "Я-психолог, Я-поруч". В рамках програми відбуваються безкоштовні психологічні заняття для дітей, підлітків та дорослих, які постраждали через російську військову агресію. Заняття проводять фахові психологи освітніх закладів – дитсадочків, шкіл.

За словами волонтерки, психологині Миргородського центру професійного розвитку педагогічних працівників Світлани Вініченко метою тістопластики є загальний розвиток дитини і подолання стресу від війни. «Мета заняття – розвиток комунікативної сфери, уяви, творчих здібностей, вміння розрізняти форми та кольори,  зміцнення м’язів маленьких ручок, розвиток дрібної моторики. А також це ефективна адаптація до нового життєвого простору. Діти спілкуються, сміються, їм цікаво – все це допомагає пережити біль і страх, навчитися знову відчувати себе комфортно та в безпеці, знайти нових друзів. Сьогоднішня зустріч була дуже корисною та ресурсною не тільки для малечі, а й для батьків», - розповіла психологиня.

Мати юного відвідувача психологічної групи Олеся Шепелева розповіла, що діти відкриваються на заняттях. «Ми самі з Харкову. На новому місці важко, особливо дитині. Тому пішли на арттерапію, дитині дуже сподобалось заняття. Дуже класні вчителі, допомагають, ведуть розвиваючі бесіди. Із собою дали плоди творчості, які дитина з радістю подарувала членам сім’ї. Діти розповідають про наш дім в Харкові, про рідне місто, можуть поділитися з однолітками, погратися. Це для нас важливо», - зазначила жінка.