Previous Next

Полтавським журналістам показали, як працює електронна картка пацієнта

Надрукувати

У Гадяцькому районі, що на Полтавщині, ввели електронні медкарти та комп’ютеризували роботу всіх медзакладів району. Як працює електронна мережа, показали місцевим медійникам у межах прес-туру.

«Замість паперової карти пацієнта тепер кожен житель району має пластикову амбулаторну картку. QR-код містить усю інформацію про хворого. Відповідно до цього коду, реєстратор може без амбулаторної картки, методом сканування, ідентифікувати людину», – розповіла КНП «Гадяцький центр первинної медико-санітарної допомоги» Гадяцької районної ради Віра Шаповал.

Таку електронну базу на Гадяччині почали створювати два роки тому. Спочатку, за словами лікарки, створили електронну базу. Згодом на кожного жителя району виготовили пластикову картку. Загалом їх 52 тисячі.

Власник електронної картки зможе відслідковувати роботу свого лікаря через інтернет. Коли людина приходить на прийом, лікар бачить всю медичну інформацію про неї. Також за допомогою картки сімейний лікар може записати пацієнта до профільного фахівця. Це дає можливість не створювати черг у поліклініках.

У лікарні відмовилися й від плівкового рентгену, його роблять на спеціальних цифрових приладах для флюорографії. Відремонтували й нейрохірургічне відділення.

Електронна картка пацієнта поки що працює в Гадяцькому районі та частково в 4-й поліклініці в Полтаві.

Впровадження електронних медкарток розпочнеться в 2019 році.