• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Як захистити свої права та як діяти у разі їх порушення, розповіли фахівці й клієнти системи безоплатної правової допомоги

У межах Всеукраїнського тижня права відбулася прес-конференція «Захист прав людини у системі безоплатної правової допомоги». Ініціювали її проведення представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області. До заходу долучилися й фахівці місцевих центрів із надання безоплатної вторинної допомоги, бюро правової допомоги, адвокати й клієнти системи БПД.

Упродовж прес-конференції її учасники розповіли, як діяти у разі порушення законних прав та інтересів, як захистити свої права, звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги та адвокатів, які співпрацюють із системою.

– Ми говоримо, що нині це один із найкращих проектів в Україні, впроваджених Урядом і направлених на захист найменш захищених верств населення. Система безоплатної правової допомоги на Полтавщині працює ефективно, – зазначив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Олександр Черчатий. – Постійно розширюється коло суб’єктів, які мають право на таку допомогу. Наприклад, цьогоріч у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» таке право одержали жертви насильства в сім’ї, діти. Також право на вторинну правову допомогу мають особи, дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Загалом близько половини українців із січня наступного року матимуть можливість захищати свої права за допомогою адвокатів і юристів, які працюють у системі БПД.

Олександр Черчатий розповів, що в цивільному й адміністративному процесах понад 30 тисяч осіб звернулися за допомогою до місцевих центрів БПД і бюро правової допомоги, адвокатів і юристів, які працюють у системі БПД, у кримінальному процесі видано понад 4 тисячі доручень адвокатам для представництва інтересів громадян у судах.

– Працюємо над тим, аби наблизити точки доступу до безоплатної правової допомоги до населення. Із цією метою запроваджена мережа так званих дистанційних пунктів. Наші працівники виїжджають у найбільш віддалені регіони й надають первинну правову допомогу. На Полтавщині кількість таких пунктів одна з найбільших в Україні, – додав Олександр Черчатий. – Налагоджена робота і мобільних консультаційних пунктів, куди прибувають наші представники у разі потреби чи звернення органів місцевого самоврядування, інших установ та організацій. За кількістю мобільних консультаційних пунктів Полтавщина займає з-поміж регіонів України другу сходинку.

Адвокат Олександр Клименко і начальниця відділу представництва Другого полтавського місцевого центру з надання БВПД Ірина Сидоренко поінформували, як захистити свої права відповідно у кримінальному й цивільному процесах завдяки системі БПД, навели приклади успішного захисту прав клієнтів. Клієнти системи БПД Юлія Мороз, Марія Зімівець, Михайло Косик розповіли про свій досвід співпраці із фахівцями системи БПД й захисту своїх прав.

Олександр Черчатий наголосив, що за єдиним номером безоплатної правової допомоги – 0800213103 – можна отримати інформацію й консультацію.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
УВАГА! Конкурс на здобуття Українсько-єврейської літературної Премії «Зустріч-2024»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk