Денис Шмигаль: Люди, економіка, інфраструктура — три основи відновлення України

Надрукувати

Міжнародні партнери України зможуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як збудувати якісно нове середовище у зруйнованих і пошкоджених містах та селах.

Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на сесії високого рівня «Рамка для сталого процесу відновлення в Україні» в межах Конференції з питань відновлення України, що відбувається в Лугано, Швейцарія.

Як підкреслив Глава Уряду, за шість тижнів понад три тисячі українських та міжнародних експертів, посадовців, парламентарів напрацювали тисячі сторінок свого бачення — яку країну ми будуємо і, головне, як ми будемо відновлювати нашу країну.

«Мова йде не просто про виділення коштів на зруйновану школу чи розбиту дорогу. Мова йде про те, що партнери можуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як збудувати якісно нове середовище. Як сформувати новий міський простір, як побудувати нові об'єкти за найкращими стандартами. Ця синергія дозволить забезпечити трансформацію регіонів», — наголосив Денис Шмигаль.

План відновлення України, за словами Прем’єр-міністра, буде розділений на три ключові етапи. Перший — це відновлення тут і зараз критичних для життя людей об’єктів. Друга частина — fast recovery, відновлення після завершення бойових дій шкіл, лікарень, будівництво тимчасового житла. Третій етап плану — це довгострокова трансформація.

«Вона стосується всіх сфер, починаючи від освіти та медицини й закінчуючи зеленим переходом та новим військово-промисловим комплексом. Люди, економіка, інфраструктура — ось три основи відновлення України», — відзначив Глава Уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, уже зараз Уряд формує електронну мапу України, де фіксуються всі збитки, завдані війною. Паралельно з цим Офіс Президента України, урядова команда, а також експерти з Київської школи економіки за міжнародними стандартами проводять роботу з оцінки загальних збитків.

«Наш принцип: об’єднані в боротьбі – об’єднані у відбудові. Партнери так само отримають доступ і побачать карту руйнувань. На основі цієї карти вони спільно з Урядом, експертами та місцевою владою будуть готувати технічні проекти відбудови та трансформації регіонів», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Урядовий портал