• +380 (05322) 56-17-18
 • info@adm-pl.gov.ua
 • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Понад дві тисячі аптек в Україні відпускають інсуліни

Кількість аптек в Україні, які відпускають інсуліни, збільшилась протягом останніх тижнів втричі. Так, за даними Національної служби здоров‘я України (НСЗУ), 2161 аптека відпускала інсуліни протягом попередніх 7 днів. Кількість закладів зросла, завдяки відновленню відпуску інсулінів аптеками, які перебували у зоні бойових дій чи поряд. 

Найбільше аптек відновили відпуск інсулінів у Чернігівській області — протягом семи попередніх днів препарати відпускали 80 аптек.

Найбільше аптек за останній тиждень відпускали інсуліни у Дніпропетровській області — 238, Львівській — 203, місті Києві — 166, Полтавській — 146, Одеській — 129, Івано-Франківській — 117, Харківській — 113 та  Київській — 105 аптек.

Впізнати аптеку, яка відпускає інсуліни за програмою реімбурсації можна за позначкою «Доступні ліки + Інсуліни» або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ (16-77). Оператори підкажуть адресу і контакти найближчої аптеки, де можна отримати препарати.

Також можна самостійно переглянути список таких  аптек за посиланням bit.ly/apteky_insul — він регулярно оновлюється.

Крім того, наявність інсуліну в аптечних закладах можна перевірити за допомогою сервісів tabletki.ua та geoapteka.ua. Перед тим, як прямувати до певної аптеки, варто зателефонувати і дізнатися години її роботи та точну наявність інсуліну.  

Нагадуємо, що на період воєнного стану пацієнти мають змогу отримувати препарати інсуліну повністю безоплатно, без жодних доплат.

Також в українські лікарні препарати інсуліну постачають як гуманітарну допомогу, тому пацієнти мають змогу отримати їх безоплатно у пунктах видачі ліків. 

Щоб дізнатися адресу найближчого пункту, де видають інсуліни, слід звернутися до регіонального підрозділу охорони здоров’я. Детальну інформацію про наявність того чи іншого препарату у пункті можна отримати на стендах у закладах охорони здоров’я.

Про те, який лікар може виписати електронний або паперовий рецепт на інсулін, — за посиланням.

Звертаємо увагу, що у рецепті лікар може вказувати  не торгову назву препарату, а тип інсуліну:

 • інсулін людський генно-інженерний: короткої  або середньої дії;
 • аналог інсуліну ультракороткої дії;
 • аналог інсуліну тривалої дії;
 • комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70).

МОЗ 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

 • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
 • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
 • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
 • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
 • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
 • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
 • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk