• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Наука у воєнний час: відбувся онлайн-захід щодо інноваційного і технологічного розвитку для здобуття перемоги та відновлення України

Учора, 20 травня 2022 року за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбувся онлайн-захід, присвячений Дню науки. На зустрічі обговорили міжнародну підтримку українських вчених, а також проблеми сучасної науки в період воєнного стану.Невідомий об'єкт

«Двадцять п’ять років поспіль Україна відзначає День науки у третю суботу травня. Наперекір новим викликам часу – спершу пандемії коронавірусу, потім жорстокого вторгнення російської федерації на територію України, наука залишається рушійною силою прогресу людства. Адже результати новітніх досліджень учених ще раз підтвердили кардинальний вплив на розвиток економіки, медицини, екології, освіти, соціальної сфери та сільського господарства і, особливо важливо для України, – безпеки держави. Для прикладу, лише за останні п’ять років у взаємодії з високотехнологічним вітчизняним бізнесом науковці тільки трьох провідних політехнічних університетів реалізували низку робіт, які сьогодні мають надзвичайно важливе значення для сектору реальної економіки. Серед них 23 роботи отримали Державні премії України в галузі науки і техніки, 6 мають економічний ефект понад 14 мільярдів гривень», — зазначив Сергій Шкарлет.

З вітальним словом до учасників заходу також звернувся Анатолій Загородній, Президент Національної академії наук України, який зазначив, що сьогодні науковці Академії зосередженні на дослідженнях і розробках, які пов’язані з обороноздатністю та безпекою держави, а також розвінчуванні пропаганди російської федерації, волонтерстві тощо.

Заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов повідомив про сучасний стан та виклики у сфері науково-технічної та інноваційної діяльності. Він наголосив, що основною проблемою у проведенні наукових досліджень є окупація наукових установ та закладів освіти російськими загарбниками, тимчасове переміщення науковців, обмежений доступ до обладнання, втрата наукової інформації тощо.

Олексій Шкуратов повідомив, що від початку війни постраждала і наукова інфраструктура. Зокрема, 68 наукових установ частково пошкоджено, 2 зруйновано повністю, немає інформації про стан 9 таких установ, що розташовані на окупованій території. Також пошкоджено близько 15% дослідницької інфраструктури закладів вищої освіти та наукових установ.

Зі свого боку Ольга Полоцька, виконавча директорка Національного фонду досліджень України, розповіла про виклики і здобутки під час війни, а також про перспективи здійснення досліджень, що фінансуються коштом Фонду.

Володимир Павліков, проректор з наукової роботи Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», розповів про важливі науково-технічні розробки у сфері авіації, що спрямовані на перемогу в умовах війни.

Оксана Крукевич, в.о. керівника експертної групи з питань розвитку інновацій МОН проінформувала про роботу платформи «Наука та бізнес». Це онлайн-майданчик для комунікації та ефективної взаємодії представників бізнесу та наукової спільноти, що розпочав роботу 1 лютого 2022 року. За час роботи платформи до неї долучився 541 користувач, а також надійшло 20 пропозицій щодо впровадження наукових досліджень.

Про впровадження вектору інтеграції до Європейського дослідницького простору українських науковців розповів Григорій Мозолевич, керівник експертної групи з питань інтеграції до Європейського дослідницького простору МОН.

Роман Небесний, начальник науково-дослідної частини Національного університету «Львівська політехніка» розповів про наукові розробки закладу. Зокрема, створення вітчизняним виробником гідрогелевих лікувальних пов'язок. Про нові можливості для молодих вчених в умовах війни повідомила Олеся Ващук, голова Ради молодих учених при МОН 

Нагадаємо, онлайн-платформа для науковців, підприємців та інноваторів запускає бізнесовий супровід внутрішньо переміщених осіб.

Міністерство освіти і науки України

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk