• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

МКІП зафіксовано понад 350 воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини України

Станом на 19 травня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 353 воєнні злочини росіян проти культурної спадщини.

“Через дії російської армії все наше культурне надбання знаходиться під загрозою. 20 травня вони спеціально влучили в Будинок культури в Лозовій. Він був одним із найбільших у Харківській області і ми його щойно відреставрували. Окупанти руйнують та грабують наші музеї, театри церкви. Та їм не зламати нашого духу. Наші втрати - це культурні втрати світової спільноти. Адже спадщина України міцно пов'язана з європейською й світовою. Не втомлююсь повторювати, що руйнування культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. За такі дії передбачено сувору відповідальність”, – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики. 

Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина Харківщини. По області зафіксовано – 94 епізоди, з них – 78 в місті Харкові та його околицях. На Донеччині задокументовано –  72 злочини, з них 52 – в м. Маріуполі. Про 65 епізодів відомо в Київській області, 37 – в Чернігівській, 24 – в Луганській, 26 – в Сумській, 8 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в м. Києві та Херсонській області. Також 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях.

Наразі росіянами в Україні пошкоджено 116 об’єктів культурної спадщини. Постійні обстріли, ракетні та бомбові удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 88 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.   

“Наразі Міністерству відомо про знищення чи пошкодження росіянами 130 релігійних споруд, з них 49 перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Це ціленаправлена акція окупантів проти української духовності. Варвари не шкодують ні православних храмів, ні протестантських молитовних будинків, ні мечетей, ні синагог”, – зауважує Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.  

Через злочинні дії російської армії знищені 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 27 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 66 споруд будинків культури, театрів та бібліотек, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови. 

Нагадаємо, МКІП фіксує злочини росіян проти культурної спадщини України за допомогою національної платформи culturecrimes.mkip.gov.ua. Закликаємо долучитися до цього процесу. Адже отримувати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій дуже складно. Одночасно пам'ятайте про особисту безпеку.

Міністерство культури та інформаційної політики України

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk