Previous Next

25 листопада на Полтавщині стартує акція «16 днів проти насильства»

Надрукувати

 

Впродовж останніх років з 25 листопада по 10 грудня в Полтавській області проходить акція «16 днів проти насильства», у межах якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

«Ми всі працюємо для того, щоб забезпечити виконання проблеми домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Акція «16 днів проти насильства» говорить про те, що ми почали говорити на повний голос, що є така проблема і ми маємо працювати над нею спільними зусиллями. Хочемо, щоб кожна людина, яка своїми власними діями змогла б показати і призупинити насильницькі дії в сім'ї, школі. Наш регіон долучався до даної акції і проводить її близько десяти років поспіль. Є затверджений план дій і кожна районна державна адміністрація, ОТГ, міста обласного значення долучаться 25 листопада до акції», - говорить заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталія Шкоденко.

Дати проведення акції символічно наголошують на зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, 3 грудня - Міжнародний день інваліда, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі (Монреальська різанина). Таким чином, майже кожен день від 25 листопада по 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.

«Завдяки даному законодавству ми порушуємо питання вжиття заходів до реагування, або притягнення до відповідальності кривдника. Якщо говорити про конкретні цифри, ми провели аналіз на 2016-2017 роки та 9 місяців цього року всього надійшло до органів поліції у 2016 році - 4097 звернень із них повторних - 819, у 2017 році – 2538 звернень та повторних 419 та за 9 місяців цього року – 4175, повторних - 141. Спостерігається тенденція до зниження, але наша задача, завдяки нововведенням з'ясувати чи особи мало звертаються до відповідних органів для вжиття заходів відповідного реагування чи дійсно це факт у зв'язку із проведенням профілактично-роз'яснювальної інформаційної роботи стало менше. Надзвичайно важливим є те, що ми працюємо командою щодо домашнього насильства», - повідомляє начальник відділу ювенальної превенції ГУНП у Полтавській області Ірина Карюк.

Національні гарячі лінії, куди можна звертатись:
0800500335 – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації;

0800500225 — дитяча гаряча лінія. Якщо дитина потерпає від насильства вдома чи булінгу в школі, вона має право зателефонувати, повідомити про це й отримати допомогу. Всі дзвінки є безкоштовними з усіх стаціонарних телефонів.

«Ми робимо заходи для молоді, з молоддю. Саме тому широка просвітницько-інформаційна кампанія, яка має назву «Котики проти насильства» розроблена самими студентами, молоддю. Лого-персонажами є котики, які висловлюють свою позицію проти дискримінаційних та негативних явищ у суспільстві. Цьогоріч акція охопить 6 вищих навчальних закладів міста та 8 технікумів Полтави та області, де разом з молоддю та волонтерськими секторами будемо проводити активності на перервах. Минулого року охопили близько 3 тисяч студентів, цьогоріч масштабність проекту збільшилась і плануємо, що долучиться більше. Семінари по протидії торгівлі людьми будуть проходити у Полтавському юридичному коледжі та Полтавському кооперативному коледжі», - повідомила в.о. директора КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради Світлана Громцева.

«Потрібно починати формувати ненасильницький характер з молоді. Проведемо психологічні арт-майстерні для жінок, які потерпають від насильства або знаходяться в групі ризику. Організуємо фотовиставку «Приховати не можна показати», де показані жінки, діти, які потерпали від сімейного насилля, але не бояться зізнатись, що перебували в цій зоні ризику. 3 грудня організуємо перегляд фільму «Життя на продаж», - розповіла програмний спеціаліст БО «Світло надії» Світлана Большева.

В області прийнятий план обласних заходів щодо проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». У рамках виконання вищевказаного плану будуть організовані заходи просвітницького напрямку у всіх навчальних закладах області, діятимуть відповідні тематичні бібліотечні виставки.