В ЄС і НАТО Україна прямує не з порожніми руками – Президент

Надрукувати

«Питання Євросоюзу та НАТО дуже тісно між собою пов’язані. У цих двох організацій дещо різні цілі, але точно спільні цінності. І критерії членства, яких нам ще треба досягти, дуже й дуже подібні. Приєднання до ЄС та Північноатлантичного альянсу насправді є дуже амбітним завданням і виконати його дуже непросто», - наголосив Президент Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді.

Глава держави зауважив, що зараз неправильним було б обіцяти конкретні строки. «Але кожен день наполегливої нашої з вами праці, праці дипломатів, військових і всієї країни наближає нас до цієї мети, бо єдина Європа – то є наша земля обітована. Земля, яка захищена безпековою парасолькою, бо НАТО є найефективнішою, найсильнішою та найбільш організованою колективною системою безпеки та оборони. За майже сім десятиліть функціонування НАТО жодна країна не наважилася атакувати жодного, навіть найменшого члена Альянсу», - особливо підкреслив Петро Порошенко.

«Я вже неодноразово говорив, що до НАТО ми прямуємо не з порожніми руками. Протягом останніх років створили сильну, боєздатну армію, яка має колосальний досвід відбиття російської агресії. Наші Збройні Сили, вся Україна суттєво посилить східний фланг Альянсу», - зазначив Президент.

Він додав, що Україна реалізує амбітну програму переходу від радянських до натовських стандартів в усіх сферах військового будівництва – шляхом безпрецедентної кількості спільних навчань, виконання річних національних програм, досягнення сумісності всього сектору безпеки та оборони.

«Той же факт, що на сході ми боронимо точно не лише себе, а всю європейську цивілізацію, істотно посилює наше моральне право претендувати на вступ до Європейського Союзу в якості повноправного члена», - переконаний Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що нині Україна зосереджена на виконанні Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. «Бачимо як постійно зростає експорт української продукції до Євросоюзу. Минулого року він підскочив на 30 %, а цього року – ще на 16 %.  І дуже важливо, що поступово змінюється і структура експорту», - сказав Президент, додавши, що позавчора на його зустрічі з бізнесом представник Європейського Союзу Хюг Мінгареллі наголосив, що в 2013 році частка Європейського Союзу складала лише 25%, а зараз – 42%.

«І це є абсолютно чітка позиція на кого ми можемо розраховувати у важку годину. Наскільки руйнівним очікувала Росія запровадження ембарго, а не тільки агресії. І на сьогоднішній день ми демонструємо – Україна за ці чотири роки кардинально змінила напрямки роботи промисловості. Переорієнтувала експорт. І наша співпраця і поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським Союзом повністю себе виправдала. Бо ми зараз переходимо від продажу сировини до продажу обробленої промислової та агропродукції з високою доданою вартістю. Європейські компанії з огляду на відсутність митних бар’єрів нарешті стали переносити до нас своє  виробництво і створювати тут в Україні нові робочі місця», - сказав Глава держави.

За словами Президента, окрім того, що Угода є способом реалізації нашого спільного цивілізаційного вибору, переорієнтація економіки на європейський та інші ринки допомогла подолати глибоку соціально-економічну кризу, спричинену війною і економічним шантажем з боку Росії. «Росія закрила свій ринок, який був традиційним для збуту українських товарів, який колись поглинав  більше третини українського експорту. Вона хотіла задушити Україну економічно, а зробила (нас - ред.) сильнішими і впевненішими у своєму цивілізаційному виборі», - констатував він.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України