Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

В обласному центрі привітали із професійним святом працівників культури і майстрів народної творчості

Із нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народної творчості, який в Україні відзначають 9 листопада, у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулися тематичні урочистості. В межах заходу відкрили виставку «Оберіг душі. Традиції Полтавського регіону» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва, майстра з виготовлення народного одягу та традиційних головних уборів Валентини Ануарової. На експозиції представлені 30 очіпків-реплік з оригінальних очіпків ХІХ – початку ХХ століть, а також українські традиційні віночки та костюми.

Заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь привітав працівників культури і майстрів народної творчості зі святом. Зазначив, що культурні надбання Полтавщини представлені на високому рівні не лише в Україні, а й за кордоном. Навів приклад нещодавньої поїздки делегації нашого краю до Італії, на фестиваль української культури «UKRO 2018».

– Представники виконавчої влади і місцевого самоврядування, депутатський корпус переймаються питаннями підтримки й розвитку культури. Розуміємо, що це важлива складова нашого життя, – зазначив Микола Білокінь.

Із нагоди свята він вручив грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради. До слова, Указом Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» директору Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка Ользі Курчаковій.

– Свято працівників культури і майстрів народної творчості важливе для нашої країни. Наше завдання – стверджуватися мовою, релігією, словом, традиціями. Ми цікаві цим світові. Низький уклін нашим метрам, наставникам. Дякуємо керівникам об’єднаних територіальних громад і командам, які виникли у процесі децентралізації, очільникам відділів і секторів культури райдержадміністрацій і міськвиконкомів за творчу, креативну й невтомну роботу, – зазначила директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Воджаєнко.

Вона вручила грамоти Департаменту культури і туризму ОДА представникам галузі культури, майстрам народної творчості. Букетами квітів привітали із професійним святом почесних гостей заходу – народного артиста України Германа Юрченка, заслужених працівників культури України Петра Бондаревського, Анатолія Жданова, Катерину Фесик, Ліну Ковтун, Володимира Голуба, заслуженого працівника культури України, кавалера ордена княгині Ольги Олександру Сидоренко, Ольгу Білько та Олександра Даценка.

У межах виставки презентували комплекти листівок зі світлинами реплік головних уборів та традиційного одягу, виконаних Валентиною Ануаровою.

Музичними виступами поздоровили краян гурт «Стрибожі внуці», студенти Полтавського музичного училища імені М.В. Лисенка, Софія та Олег Курінні та солістка вокально-хорової студії «Домінус» Анна Мельницька.

konjur.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg

АВТОРИЗАЦІЯ

other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk