Previous Next

Валерій Головко: «Пропоную наступний рік оголосити роком профілактики цукрового діабету на Полтавщині»

Друк

Про стан виконання централізованих заходів щодо надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет розповів на сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. Він зазначив, що в Україні щороку кількість хворих на цукровий діабет збільшується на п’ять-сім відсотків. На Полтавщині сім відсотків населення області мають відповідне захворювання.

Віктор Лисак наголосив на необхідності якісної та своєчасної діагностики цукрового діабету серед мешканців краю, аби уникнути ускладнень, спричинених захворюванням, і відповідно більших затрат при їх лікуванні. Звернув увагу на роботу пересувних амбулаторій.

– В області внесено до державного реєстру 8548 пацієнтів, яким щоденно потрібно вводити препарат інсулін. Держава постійно збільшує суми коштів на забезпечення хворих на цукровий діабет. Цьогоріч загалом в Україні було виділено понад 701 мільйон гривень. На Полтавщину відповідно спрямовано 37 мільйонів 693 тисячі (для порівняння, у 2017-му – 33 мільйони гривень). За рахунок коштів обласного бюджету цього року додатково виділено ще 10 мільйонів гривень, а з місцевих бюджетів – 16,6 мільйона гривень. Препаратів для забезпечення хворих на цукровий діабет в області достатньо, – поінформував Віктор Лисак.

За його словами, на теренах краю 33 аптеки й аптечних пункти забезпечують населення інсуліном. Програмою «Доступні ліки» передбачено препарати для хворих на цукровий діабет І та ІІ типів.

Віктор Лисак наголосив, що, окрім питання забезпечення ліками, важливою є профілактика захворювання. Валерій Головко із таким твердженням погодився.

– Пропоную наступний рік оголосити роком профілактики цукрового діабету на Полтавщині, – зазначив Валерій Головко. – Необхідна складова профілактики – якісне харчування, при тому змалку. Тому важливим компонентом є якісне харчування в закладах освіти, дошкільних установах. На жаль, майже немає поступу в цій роботі. Тому маємо підійти комплексно до вирішення відповідної ситуації. Пропоную створити робочу групу, залучивши до її складу представників департаментів освіти, охорони здоров’я, громадськість, і провести моніторинг якості харчування дітей у шкільних і дошкільних установах області. Без попередження відвідати заклади й перевірити, якими продуктами годують учнів і дошкільнят.