• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Валерій Головко: «Пропоную наступний рік оголосити роком профілактики цукрового діабету на Полтавщині»

Про стан виконання централізованих заходів щодо надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет розповів на сьогоднішній апаратній нараді в голови облдержадміністрації Валерія Головка директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. Він зазначив, що в Україні щороку кількість хворих на цукровий діабет збільшується на п’ять-сім відсотків. На Полтавщині сім відсотків населення області мають відповідне захворювання.

Віктор Лисак наголосив на необхідності якісної та своєчасної діагностики цукрового діабету серед мешканців краю, аби уникнути ускладнень, спричинених захворюванням, і відповідно більших затрат при їх лікуванні. Звернув увагу на роботу пересувних амбулаторій.

– В області внесено до державного реєстру 8548 пацієнтів, яким щоденно потрібно вводити препарат інсулін. Держава постійно збільшує суми коштів на забезпечення хворих на цукровий діабет. Цьогоріч загалом в Україні було виділено понад 701 мільйон гривень. На Полтавщину відповідно спрямовано 37 мільйонів 693 тисячі (для порівняння, у 2017-му – 33 мільйони гривень). За рахунок коштів обласного бюджету цього року додатково виділено ще 10 мільйонів гривень, а з місцевих бюджетів – 16,6 мільйона гривень. Препаратів для забезпечення хворих на цукровий діабет в області достатньо, – поінформував Віктор Лисак.

За його словами, на теренах краю 33 аптеки й аптечних пункти забезпечують населення інсуліном. Програмою «Доступні ліки» передбачено препарати для хворих на цукровий діабет І та ІІ типів.

Віктор Лисак наголосив, що, окрім питання забезпечення ліками, важливою є профілактика захворювання. Валерій Головко із таким твердженням погодився.

– Пропоную наступний рік оголосити роком профілактики цукрового діабету на Полтавщині, – зазначив Валерій Головко. – Необхідна складова профілактики – якісне харчування, при тому змалку. Тому важливим компонентом є якісне харчування в закладах освіти, дошкільних установах. На жаль, майже немає поступу в цій роботі. Тому маємо підійти комплексно до вирішення відповідної ситуації. Пропоную створити робочу групу, залучивши до її складу представників департаментів освіти, охорони здоров’я, громадськість, і провести моніторинг якості харчування дітей у шкільних і дошкільних установах області. Без попередження відвідати заклади й перевірити, якими продуктами годують учнів і дошкільнят.

Image

Анонси

Увага! Триває Всеукраїнський літературний конкурс ім. Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятися зміг»
Стартує Всеукраїнський проєкт збору книжок «Вільні читають українською!»
1.03-1.04.2024 – Держкомтелерадіо оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності
5.03.2024 – Вінницький пресклуб запрошує журналістів і журналісток Полтавської області до участі в освітньому вебінарі на тему «Техніка перевірки фактів у боротьбі з дезінформацією для підготовки інформаційно-аналітичних матеріалів»
16-24.02.2024 – Національний тиждень читання поезії 2024: «Ріки незмінно течуть додому»
22.02.2024 – Вінницький прес-клуб організовує серію вебінарів для регіональних журналістів у межах проєкту «Розбудова толерантного інформаційного простору регіональними журналістами»
02.02.2024 - показ документального фільму «І кожна річка»
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk