• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

«Велика термомодернізація»: на Полтавщині планують термомодернізувати 306 житлових будинків

В Україні стартує нова програма Президента Володимира Зеленського «Велика термомодернізація». Її 11 лютого презентувала Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося в Харкові 11 лютого.

За словами Президента, у результаті реалізації цієї програми понад 1,5 млн громадян уже наступного опалювального сезону зможуть платити за тепло менше.

«Мова про 700 тисяч сімей, які проживають у таких багатоквартирних будинках. Я думаю, ефект буде масштабний – економія в майже 8 мільярдів гривень за опалювальний сезон 2022-2023 років. Це вивільнені кошти для соціальних програм, підвищення зарплат, проектів розвитку, підвищення гарантій для найменш захищених категорій населення», – наголосив Глава держави

«Програма передбачає виконання робіт з поліпшення енергоефективності житла в усіх регіонах країни. За перший 2022 рік буде термомодернізорвано 5 тисяч будинків. 1,5 мільйонів українців отримають більш комфортні умови проживання, витрати на комунальні платежі зменшаться, а громади стануть більш самодостатніми», – розповіла Юлія Свириденко.

Запуск програми передбачає надання кредитів органам місцевого самоврядування на 140 мільярдів гривень під 3% річних..

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко додав, що цей проєкт не один день і не один місяць готується центральною владою.

«Наприкінці 2021 року термомодернізували перші 8 «пілотних» будинків у Дніпрі. Нині вони мають не лише інший вигляд і комфорт, платіжки за тепло у мешканців квартир зменшилися від 30 до 50%, – розповів Кирило Тимошенко. – Модернізації зазнають не лише стіни, а й теплові пункти, буде виконана ізоляція приміщення, підвалів і горищ, заміна дверей. Це не тільки технічні питання, а й зовсім інші підходи до поняття комфортне житло». 

Т.в.о. голови Полтавської облдержадмінстрації Дмитро Лунін, який брав участь у конгресі, зазначив на Полтавщині попередньо вже обрали будинки, які ввійдуть до програми «Велика термомодернізація».

«Ми на Полтавщині разом із громадами визначили будинки, що підпадатимуть під термомодернізацію. Попередньо це 306 будинків: у Кременчуці – 210, у Полтаві – 42, у Миргороді – 51, у Лубнах – 3. Уявіть, зараз нам фактично доводиться платити не тільки за обігрів квартири, а й вулиці через надзвичайно низьку енергоефективність будинків. У комплексі зі стабільними тарифами термомодернізація надасть новий комфорт життя, який люди відчуватимуть у себе вдома щодня», – зазначив Дмитро Лунін.

У першу хвилю програми утеплювати будуть будівлі, зведені до 1990 року. А пізніше й нові, які мають невисокий клас енергоефективності (С).

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk