• +380 (0532) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Протипоказання для вакцинації проти COVID-19

Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція (анафілактичний шок) на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини.

Невідомий об'єктТакож не слід щепитися за температури тіла вище 38ºC. Незначні інфекції, наприклад застуда або субфебрильна температура, зазвичай не є протипоказанням до вакцинації. Але в період пандемії не варто йти на щеплення, якщо ви відчуваєте ознаки застуди, щоб не заразити медиків та інших пацієнтів.

Більше про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 читайте на сайті МОЗ bit.ly/C19_protypokazy.

Чи потрібно консультуватись із лікарем перед щепленням проти COVID-19?

Людям, які приймають препарати, що впливають на імунну систему, мають серйозні хронічні захворювання або ж схильні до важких алергічних реакцій, потрібно проконсультуватись про вакцинацію зі своїм лікарем завчасно та повідомити про них медичного працівника, який проводить щеплення. Також перед вакцинацією проводиться медичний огляд пацієнтів. Будь ласка, повідомляйте лікаря, який вас оглядає перед вакцинацією, про будь-які алергічні реакції, що були раніше.

Які є обмеження щодо вакцинації проти COVID-19 людей з алергією в анамнезі?

Якщо ви знаєте, на що у вас алергія, ознайомтеся зі складом вакцини в інструкції на сайті Державного експертного центру МОЗ України (www.dec.gov.ua), на сайті vaccination.covid19.gov.ua або запитайте про нього в медпрацівників, які проводять вакцинацію.

Що робити, якщо я не знаю, чи є в мене алергія на щось зі складу вакцини?

Тяжка алергічна реакція - анафілактичний шок - на вакцину вкрай рідкісна. Вона може проявитися в перші секунди чи хвилини після щеплення. Саме тому вас попросять залишитись у пункті щеплення ще на пів години, щоб у разі серйозної алергічної реакції (анафілактичного шоку) вам надали вчасну і правильну медичну допомогу.

В мене алергія на пилок чи пил. Мені можна вакцинуватися проти СOVID-19?

Так, можна. Побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для вакцинації взагалі, зокрема проти COVID-19.

Люди з полінозом чи алергійним ринітом можуть вакцинуватися навіть в період загострення хвороби.

Чи можна вакцинувати людей з онкологічними хворобами?

Люди з онкологією в групі ризику і можуть дуже важко перенести COVID-19, тому їм обов’язково треба щепитися проти коронавірусної інфекції.

Національна група експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) дійшла висновку, що для щеплення онкохворих можна використати будь-яку з наявних в Україні вакцин проти COVID-19.

Втім, якщо людина проходить курс імуносупресивної терапії, вакцинація може не мати належного ефекту. Тому варто порадитися з лікарем, коли саме краще зробити щепленням. Рекомендації НТГЕІ, як щепити людей з онкологією – bit.ly/NTHEI_onco.

Як вакцинують проти COVID-19 людей з автоімунними/ системними захворюваннями?

Застереження у випадку вакцинації людей з імуносупресією пов’язані не з безпекою (можливими реакціями на вакцину), а з ефективністю вакцинації для них. У таких людей імунна відповідь на вакцину може бути не оптимальною.

Незважаючи на це, людям з імуносупресією рекомендується вакцинуватися від COVID-19 і скористатися шансом на захист - оскільки захворювання на COVID-19 може бути для них смертельним.

Рекомендації, як щепити людей з аутоімунними хворобами, дивіться у підпункті 5.6 пункту 5 Наказу МОЗ України від 11.10.2019 № 2070 (bit.ly/MOZ_2070).

Крім того, людям, які отримують препарати, що пригнічують імунітет, рекомендовано отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19 через 28-90 днів після другої, через те що після двох доз вакцин в них може не виробитися необхідний захист проти хвороби. Для цього треба взяти направлення у сімейного чи профільного лікаря.

Чи можна вакцинувати проти COVID-19 ВІЛ-позитивних людей?

Так, можна і треба.

Люди з ВІЛ-інфекцією мають на 70% вищі шанси померти внаслідок COVID-19. Вакцини проти COVID-19, дозволені до використання сьогодні, не є живими вакцинами, отже їх можна безпечно вводити цим людям.

Щобільше, людям із ВІЛ рекомендовано отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19 через 28-90 днів після другої, через те що після двох доз вакцин в них може не виробитися необхідний захист проти хвороби. Для цього треба взяти направлення у сімейного чи профільного лікаря.

Чи можна робити щеплення проти COVID-19 людям з бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, діабетом?

Вакцини від COVID якраз і покликані захистити людей з хронічними захворюваннями, які ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Тому їм необхідна ця вакцинація.

Чи безпечна вакцина для людей з синдромом Гієна-Барре?

Синдром Гієна-Барре - це рідкісне і серйозне захворювання, яке виникає, коли імунна система організму атакує нерви, викликаючи м’язову слабкість, а іноді і параліч. Ніхто точно не знає, чому вона розвивається. Синдром Гієна-Барре також був визначений як можливе ускладнення COVID-19.

Інструкція до вакцини CoronaVac зазначає, що препаратом протипоказано щепити осіб з синдромом Гієна-Барре.

Водночас хворі на синдром Гієна-Барре можуть отримувати інші вакцини, попередньо порадившись з сімейним лікарем.

Чи входили люди із трансплантатами в дослідження ефективності вакцин? Чи безпечно їм вакцинуватися?

Пацієнти після трансплантації органів, які приймають препарати для пригнічення імунної системи, мають високий ризик ускладнень та на 30% підвищений ризик смерті, якщо заразяться COVID-19. Вакцини від коронавірусу безпечні для них, оскільки не містять живого вірусу.

Таким пацієнтам рекомендовано отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19 через 28-90 днів після другої, через те що після двох доз вакцин в них може не виробитися необхідна імунна відповідь проти хвороби. Для цього треба взяти направлення у сімейного чи профільного лікаря.

Як вакцинують проти COVID-19 людей з серйозними порушеннями згортання крові (коагулопатіями)?

Для вакцинації використовують тонку голку (розмір 23G або меншого розміру), після введення вакцини сильно натискають на місце введення (без тертя) протягом щонайменше 2 хв.

Пацієнту або членам сім’ї, батькам обов’язково повідомляють про ризик розвитку гематоми від ін’єкції.

Чи можна робити щеплення проти COVID-19 одночасно з іншими?

Національна технічна група експертів з імунізації рекомендує:

Слід дотримуватися 14-денного інтервалу між вакцинацію проти COVID-19 та щепленнями проти інших інфекційних хвороб, крім щеплень від грипу, які можна робити безвідносно до дати вакцинації від ковіду.

Це не стосується вакцинації за екстреними показаннями. Її можна робити у будь-який час.

Image
Image
Image
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
Image
Image
13_poltavska.png
Image

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk