Previous Next

У Полтавській ОДА відбулося засідання оперативного штабу захисту представників агробізнесу від рейдерів

Надрукувати

16 жовтня 2018 року відбулося засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

Розглянули питання колективного звернення працівників соціальної сфери щодо виділення земельних ділянок за межами населеного пункту для ведення особистого селянського господарства та звернення Світлани Убийкін щодо рейдерських дій відносно приватного підприємства агрофірма «Славутич», звернення директора приватного підприємства імені Калашника Івана Степаненка щодо порушення земельних прав підприємства.

Заслухали звіт про проведену роботу з питань аудиту сільськогосподарських земель у Решетилівському та Кобеляцькому районах. 

«Нами опрацьовано матеріали з 20 сільських рад, використання землі охоплює 84,5 тис. гектар. З них використовується  без договорів оренди 2 421 гектара, або 2,86 відсотки. Відповідно, якщо ми будемо дивитися у відсотковому відношенні, то ми опрацювали 86 відсотки від даної кількості земель. Якщо говорити, хто саме використовує землі без договору оренди, то це переважна більшість фермерські господарства - 167, 7 гектар. Також сільськогосподарські підприємства - 233,42 гектари і приватні підприємці -1756 гектара. У результаті даної перевірки, коли почали виясняти чи платять ці люди чи ні, бо земля використовується без певних документів і ми звикли думати, що ніхто за це не платить і кошти не надходять  до державного бюджету, то це не так. Уже з наступного тижня ми будемо говорити з людьми. Ми маємо карту, хто використовує ці землі і будемо працювати з кожним для того, щоб подавати ці землі на аукціон чи лишити їх. Адже для того, щоб подати землю на аукціон, повинні бути впевнені в тому, що дійсно ця земля не є чиїмись паями і вона дійсно використовується не законодавчо», - пояснила голова Кобеляцької районної державної адміністрації Таміла Шевченко.

Заступник голови штабу Дар`я Бриндак зауважила, що сторони конфліктних ситуацій повинні не нарікати одна на одну, а шукати компроміс для вирішення проблем.

Детально обговоривши обставини кожної справи, члени штабу надали усім роз`яснення, згідно з нормами чинного законодавства у галузі земельних відносин щодо вирішення питань в юридичній площині.