В області збудовані шість артезіанських свердловин у чотирьох територіальних громадах

Надрукувати

Завершені роботи з будівництва шести артезіанських свердловин для забезпечення якісною питною водою жителів сіл Криниця і Безсали Лохвицької територіальної громади, Сергіївка однойменної громади і Гасенки Комишнянської ТГ Миргородського району, Мачухи й Калашники Мачухівської ТГ Полтавського району.

Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

«Очікуємо сертифікати готовності по кожному об’єкту. Заходи проведені в межах обласної програми «Питна вода Полтавщини». Всього на будівництво свердловин спрямували 13 мільйонів гривень. Половина – кошти обласного бюджету, інша половина – з бюджетів громад», – зазначив Євген Греков.

Розповів, що в обласному центрі реконструюють свердловину №2 водозабору №3 «Полтававодоканалу». Нині роботи на об’єкті виконані на 40%, їх продовжать у поточному році.

«Оскільки профільна обласна програма завершила роботу, підготували проєкт нової, представимо її на розгляд сесії обласної ради. Програма працюватиме за п’ятьма напрямами: будівництво, реконструкція, капітальний ремонт артезіанських свердловин, водопровідних і каналізаційних мереж, очисних споруд, насосних станцій, будівництво установок доочищення питної води, моніторинг якості водопостачання. Плануємо, що вона корелюватиме із загальнодержавною програмою «Питна вода України», яка перебуває на розгляді Верховної Ради. Масштабні заходи подаватимемо на фінансування за державною, а менші – за регіональною», – сказав Євген Греков.

Наголосив, що основна складова ефективної роботи програм – активність їх учасників. Від ініціативності громад залежить, які проєкти у сферах водопостачання і водовідведення можуть бути профінансовані й реалізовані.