• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

У новому році зросли мінімальні пенсійні виплати ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які мають інвалідність

Із 1 січня 2022 року на Полтавщині почали виплачувати підвищені на підставі урядової постанови від 9 грудня 2021 р. № 1307 державні пенсії учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У результаті 445 мешканців області одержуватимуть виплати, збільшені, в середньому, на 2613 грн.

При цьому доцільно нагадати, що з 1 липня минулого, 2021 року, частково набув чинності Закон України «Про внесення змін до закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у результаті чого підвищувався мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З 1 січня 2022 року зазначений закон почав діяти в повному обсязі, і перерахунок (за доцільності) був проведений решті осіб з інвалідністю – учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та членам сімей зазначених осіб. Однією з основних умов такого перерахунку стала наявність в матеріалах пенсійної справи довідки про відсоток втрати працездатності, встановлений органами МСЕК.

Віднині розмір пенсійної виплати розраховується з урахуванням п’ятикратної мінімальної заробітної плати, законодавчо встановленої на 1 січня відповідного року. 

Наразі на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області перебуває 2969 осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яким встановлено групу інвалідності внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням зазначених робіт.

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk