• +380 (05322) 56-17-18
  • info@adm-pl.gov.ua
  • Пн - Чт 9:00 - 18:00, Пт 9:00 - 16:45. На час карантину: пн-чт 8:00 до 17:00, пт з 8:00 до 15:45, перерва з 12:00 до 12:45
Image

Для осіб із порушенням зору

Previous Next

Перший у регіоні: для Полтавського обласного онкодиспансеру придбали лінійний прискорювач

Для Полтавщини придбали перший лінійний прискорювач Halcyon від американської компанії Varian. Про це заявив т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.

«Функціонуватиме новий прискорювач в обласному онкодиспансері, запустити устаткування плануємо вже цього року. Старі променеві апарати радянських часів вивеземо й утилізуємо. Після цього в приміщенні триватиме ремонт, а потім встановимо лінійний прискорювач», – розповів Дмитро Лунін.

За його словами, застосовувати апарат можна при всіх видах онкозахворювань: головного мозку, легень, кишківника. «Лінійний прискорювач – це максимально ефективне лікування раку для пацієнта, адже опромінення детально відтворює форму пухлини, а не «б’є» одразу по всьому організму. Такої апаратури не введено в експлуатацію в жодному сусідньому місті», – зазначає Дмитро Лунін.  

Головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк додає, що за допомогою прискорювач Halcyon лікарі отримують деталізовані об’ємні зображення ракової пухлини, тому можуть адаптувати дозу опромінення під час лікування.

«Лінійний прискорювач безпечно доставляє високі дози радіації безпосередньо в пухлину, що дає змогу зменшити кількість необхідних сеансів. Лікування комфортне для пацієнтів: прискорювач працює безшумно, у нього відкрита конструкція, яка не викликає тривожності навіть у пацієнтів із клаустрофобією. За допомогою відеокамер і мікрофонів можна слідкувати за станом пацієнта та спілкуватися з ним», – говорить Орест Вовк.

Лінійний прискорювач закупили за кошти державного (20 млн грн) та обласного бюджетів (39,5 млн грн). «Більше людям не доведеться шукати високоточні технології в приватних клініках, у столиці чи навіть за кордоном. Для жителів регіону послуги прискорювача будуть безкоштовними!», – резюмує Дмитро Лунін.

Крім того, для онкодиспансеру закуплений рідинний цитологічний аналізатор для проведення скринінгу ранніх форм раку шийки матки, який визнаний у більшості країн світу як «золотий стандарт» профілактики цього захворювання.

Image
Image
Image
Image
Image
13_poltavska.png

СТОРІНКА ДЕПАРТАМЕНТУ У FACEBOOK

Відео youtube Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОлтавської облдержадміністрації
oda-ban2.png
oblrada2.png
ghestova_mova.jpg
other-tasks-metro-icon-1.png

Основні завдання Департаменту

  • забезпечення реалізації державної політики у сфері інформації, комунікацій з громадськістю;
  • сприяння реалізації конституційного права громадян на свободу слова та безперешкодній діяльності засобів масової інформації;
  • участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері інформації і видавничої справи з метою повнішого задоволення потреби населення області в інформаційній та видавничій продукції;
  • здійснення заходів щодо розвитку інформаційного простору та інформаційної інфраструктури області;
  • аналіз і прогнозування суспільно-політичних процесів у регіоні;
  • проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики;
  • сприяння місцевим органам виконавчої влади у забезпеченні взаємодії з політичними партіями та громадськими організаціями.
© 2018 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації. Матеріали на сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International license , якщо не вказано іншого. https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk