Previous Next

У Полтаві відкрили фотовиставку «Пробація. Можливості для змін»

Надрукувати

Засудженим дають другий шанс. У Полтаві відкрили фотовиставку «Пробація. Можливості для змін». В експозиції півсотні світлин. На фото історії тих, хто скоїв злочин. Хтось з них опинився за гратами, хтось отримав другий шанс на пробації.

Не ізолювати, а виправити — головна мета нового для українського судочинства поняття, — пробація, говорить директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук. У широкому розумінні — це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. 

«Ми допомагаємо людині показати можливості змінитися. Пробація дає змогу зменшити кількість повторних злочинів. Також витрачається менше коштів на утримання ув’язниних», - зазначив Олег Янчук.

Впроваджувати й підтримувати пробацію в Україні допомагають різні міжнародні інституції, зокрема, канадські. Регіональний директор Агрітім Канада в Україні, керівник проекту EDGE Танія Санфорд Аммар зазначила, Полтавщина стала одним з пілотних регіонів України, де запровадили пробацію. В області  систему пробації підтримують не лише служби правопорядку, а й обласна та міська влада.

 «Мета будь-якого покарання полягає в тому, щоб гарантувати безпеку суспільству. З досвіду знаємо, що пробація – ефективніша за ув’язнення. Нині в установах відбування покарань України знаходиться 37 тисяч осіб. Половина опинилася там вдруге. А за пробацією рівень рецидивізму становить 1,5-2%.»,- сказала Танія Санфорд Аммар.

У Полтаві «Центр пробації» працює два роки. Нині на обліку повноважених органів з питань пробації м. Полтави та Полтавського району перебуває  466 осіб. Це майже на сто осіб менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Людей на пробацію, говорить заступник начальника філії  ДУ «Центр пробації» в Полтавській області Юрій Величко, обирають не всіх. Проводиться досудове експерте розслідування — треба врахувати обставини життя обвинуваченого, аби суд виніс справедливе рішення.

«Позбавлення волі дороге задоволення. Така система руйнує певні соціальні зв’язки, відносини з родиною. Ми не відкидаємо такі злочини, за які не можливо обмежитися пробацією. І є такі випадки, коли людину необхідно позбавляти волі. З людиною, яка на пробації, ми проводимо певну роботу, розглядаємо ризики та чинники, що призвели до правопорушення. І намагаємося проводити з клієнтами роботу, аби вони більше не вчиняли правопорушень», - Юрій Величко.

 У Канаді така практика існує вже близько 100 років, в Україні офіційно — із 2015 р.

Національна фотовиставка стартувала у Луцьку. Експонували світлини в Дніпрі.

У Полтаві виставка триватиме 12-24 жовтня у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського. 30 листопада проект представлять у Києві.